Taşlık-kayalık mera ve LRF avı

Merhaba dostlar.  Lrf avı ve aksiyon tekniklerinde bugün taş ve kayanın çok olduğu en sıkıntısı av tekniğini anlatacağım.Şimdi biraz daha tecrübe ve teknik isteyen konuya geldik.
alt_rock-fishing1

Dibi, taş büyük kaya parçaları olan meralara gitmeden önce ilk tavsiye bol bol jighead temin ederek meraya gidin. Çünkü takılmalar koparmalar olacaktır. Benim en zorlandığım mera taşlık ve dibin büyük kayalarla olduğu meralardır. Yemi(Silikon yada maket balık artık size kalmış tercih) dibe indirirseniz taşa takılır jighead gider. Yukarıdan çekerseniz dipteki balık yemi görmeden geçer gider. Bunun için bu avlaklarda tecrübe şarttır.

Jighead bırakacağınızı bilerek avlanmakta yarar var ve bundan dolayı kaliteli jigheadler yerine uygun jigheadler ile ava başlayın. Bunun da kötü yanı aşağıdan oltanıza bir kiloluk bir eşkina atlayıp iğnenizi açabilir. Artık tercih size kalmış.
Dipten çıkacak büyük bir balık sizi çok mutlu edebilir çünkü taşların kayaların altları büyük balıkların korunma alanlarıdır. Eğer silikonunuzu balığın önünde, yani yerden bir karış yukarıda yemi gezdirirseniz yemi görecektir. Aksiyonu da doğru vermişseniz ayağına gelen menüyü tepmeyecektir mideye indirecektir.
Sizler için seçtiğim iki videoyu aşağıda paylaşıyorum. Şimdi dibi kaya olan bir bölgede maket balıklara nasıl aksiyon verilir.
Hemen altında da silikon ile nasıl avlandığını izleyebilirsiniz.
NOT: Özellikle kamışa  verdiği hareketlere ve sürekliliğine dikkat edin.

  1. Harika olmuş. Videolarla pekiştirmek de aüper. Yeni yazıları heyecanla bekliyorum

  2. Yalnız adamın kullandığı ip misina kalın gibi geldi bana demekki erimi iyi problem yaşatmıyor

  3. Tüm emeğiniz ve paylaşımlarınız için teşekkürler … Yeni başlayan bir acemi olarak LRF ile ilgili neredeyse her bilgiye sitenizden ulaşabiliyorum… Tekrar teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir