Spro Tackle Bag 2 LRF Çantam

Spro… Genellikle tatlı su silikonlarıyla tanısam da bir çok farklı malzemesi de mevcut. Ben de bunlardan birini satın aldım.

Sezon başlamadan önce artık okul çantasından daha iyi bir çantaya geçmem gerektiğini düşünmeye ve arayışa girmeye başlamıştım. Çantadan aradığım özellikleri kendimce sıraladım. Bunların başında jighead kutusu ve ecogear silikon kutumu tam ve yatay sığması, aynı zamanda çantanın küçük ve kompakt olması çok önemliydi.

Çanta içinden üç adet aynısından kutu çıkıyor. Öndeki bölümde tek kutu var ve ayrı bir göz. Arkada ise iki kutu var. Yani çanta iki gözden oluşuyor. Ben de çantanın iki kutu olan bölümündeki kutuları çıkartıp yerine jighead kutumu ecogear saklama kutularını ve daiichiseiko silikon kutularımı koydum. Eni olarak ecogear saklama kutuları tam sığmakta. Üç tane üst üste konulacak kadar yüksekliği var. Genişlik olarak ise iki ecogear kabını zemine yanyana koyabiliriz hatta yanına daiichiseiko silikon kutularından da bir tane dik olarak sığacaktır. Ben iki Ecogear kutusunu üst üste koyup yandaki boşluğa makinemi koydum ve çok da doldurmadım. Öndeki bölüme ise kameramın aparatlarını ve kameramı koyuyorum. Yani tek çanta ile avda lrf avcılığının gereği olan yer değiştirmek benim için çok daha kolay oluyor.

Çantanın içine jighead attığınızda takılma olasılığı çok çok az. Çünkü içini kumaş yerine değişik bir malzemeden kaplamışlar. İğneler takılmıyor. Bu yönden çok rahat oluyor. Önde de delikli bir göz bırakmışlar minik paketleri buraya sıkıştırabiliyorum. Ama iğneleri buraya koyarsam delikten çıkıp bazen takılıp beni çok uğraştırabiliyor. Bu yüzden iğneleri bazen üşenip jighead kutusu yerine çanta içine attığım oluyor.

Çantanın omuz askısı mevcut. Kutu gibi küçük yapısı olsa da içine epeyice malzeme alıyor. Bir çantaya neler alınabilirse neredeyse çoğunu çantama atıyorum. Çantam büyük ve ağır olmadığından avlanırken yer değiştirmem çok kolay oluyor.

Çantaya ait bir kaç fotoğrafı buraya ekleyeyim. Sonrasında da LRF çantamda olması gerekenlerden çantamı nasıl yerleştirdiğimi sizlerle paylaşayım.