Shimano ve LRF ürünleri hakkında…

Merhaba sevgili dostlar Shimano ürünleri Türkiye’de en çok tercih edilen ilk marka olarak ve en çok satış yapan balık malzemesi olarak geçmekte. Peki bu kadar ürün satışının arkasında nasıl bir ekip var?

Japonların Shimano adı altında ürettikleri olta makinelerinden bir türlü vazgeçemedim. En alt sekment hyplerloop makinelerinde bile beklediğimin üstünde  verim almam, beni en alt sekmentte bile istenileni veren bu markaya yöneltti. Ürün yelpazesinin özellikle kamış- makine ikilisinde geniş olması ve üst sekmentlerde güzel ürünler ile karşımıza çıkması da aradığımızı bulma konusunda beni tatmin ediyor. Bir çok makine ve kamışını kullandığım bu markada henüz garanti sürecine ürün göndermediğimden bu konu ile ilgili Shimano yetkililerine ulaştım. Tabi ulaşmam bir gecede olmadı. Yoğun çalıştıklarını belirttikten sonra istediğim her soruya cevap verdiler. Bundan dolayı da teşekkür ederim kendilerine.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki garanti konusunda hiçbir kamış ve makine, garanti vermiyor. Ürünleri kapıda alırken yada  bayiide iyi inceleyin!

Hangi makine yada kamış olursa olsun suya değdikten sonra garanti süreci bitiyor. Bu noktadan sonraki sıkıntılar garanti sürecine girmiyor ve kişisel olarak teknik destek almak zorunda kalıyorsunuz. Bu konuda da Shimano yetkililerinin söyledikleri şu: ”Eğer teknik bir hata varsa bunu ürünü aldığınız bayide bile halledebilirsiniz, ama kişisel bir hata varsa bu bizim sorumluluğumuzdan çıkar.” Yani garanti sürecinde marka, gereken desteği vereceğini hatta değiştirebileceğini söylüyor. Bundan sonrası kullanıcı olarak yaptığımız kullanım hataları v.b. sorunlarına giriyor.

LRF konusunda ürünlerin eksikliğine değindiğimde ise;

LRF maket balıkları ve silikonları konusunda Japonya’daki ürünlerin Türkiye’de olmamasından yakındığımda ise ürünlerin çok ucuz iken Türkiye’ye girerken gümrük vergilerinin fiyatı çok arttırmasından ve bundan dolayı tercih edilmediğinden bahsedildi. Spin konusunda geniş yelpazeye sahip olan maket balıklar ve ”ima” ürünleri ile de Türkiye’de en çok çeşit sunan markalardan olsa da LRF konusunda malesef sıkıntı yaşayacağız. Silikonlarında da Soare adı altında silikonlarını bulmak mümkün. Fakat spin konusundaki malzemelerini göz önünde bulundurursak LRF konusunda malesef yetersiz oldukları fikrindeyim.

LRF konusunda makine ve kamış konusunda verdiği geniş ürün yelpazesini henüz maket balıklarda yapmayı düşünmüyorlar. Fakat LRF’ye yönelik 1000’lik makineleri ve bir çok sekmentte kamışı ile shimano takımlar kullanmaya devam edeceğiz…

  1. valla nedenini bilmiyorum ama 6 tane arkadaşımın başına geldi hepside kullanıcı hatası dendi hiç bir değişim söz konusu olmadı ayrıca bazı makinalarınızın tellerinde sorun var bunu sizlerde biliyorsunuz neden ürünlerinizi hatalı diye piyasada geri çekmiyorsunuz bu sorumada cevap istiyorum.sayfa tönetici arkadaş lütfen sorumu shımanocu arkadaşlara ilet biz baya bir kalabalık grup olarak bunları neden yapmadıklarını merak ediyoruz?

    1. Mustafa bey, bu bahsi geçen ürünü garantiye verdiğinizde yazılı bir cevap geldi mi? Durumu ben de yetkililere şimdi mail ile yönlendireceğim.

  2. sorun bakalım yazılı evraklı çalışıyorlarmı varsa resmi bir kaç evrağı paylaşsınlar o zaman bırakın soruma cevap aramayı soruyu bile sormaktan vazgeçicem

  3. Aynen exage gibi ayıplı bir malı neden toplatmıyorlar piyasadan.

    1. İbrahim bey exage 1000 fd 5-6 aydır ben de kullanıyorum. Henüz tek bir arızasını veya problemini görmedim. Bir de haftanın 3 günü av yaptım kasıma kadar nerdeyse. Ürünle ilgili arızalar, bir servis kağıdı yahut bir belgeye dayandırılmadığı sürece ürün hakkında sadece kötü yorum olarak kalıyor malesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir