1. Paylaşımlarınız için teşekkür ederim, önerinize ihtiyacım var. Kasna avlarında kullanmak üzere ceymar 25 ten sonra soare cb2000pgss mi yoksa stradic 1000fb mi almalıyım? Biri 57 cm diğeri 66 cm sarım yapıyor fakat pgss nin devri çok düşük ama daha ideal bir sarım mesafesi var? sormak istediğim makine kolunu yavaş sararsam misina sarım mesafesini düşürebilirim fakat makinenin devrini yükseltebilmem zor olsa gerek? bu sebeple stradic daha mı iyi bir seçim olur, yeni çıkan stradic 1000 fl de olabilir bu makine 1000fb ye göre biraz daha ağır kalsa da 64 cm lik sarım mesafesiyle de daha iyi gibi, siz ne dersiniz? hangi makineyi almalıyım belirttiğim hedef balık için, fikirleriniz önemli.

    1. Tatlısu avına çok giden biri değilim. Ama sarım farkı el alışkanlığına baktığından tuzlu suda da çok takılınmamalı. Hangisi daha hoşunuza gittiyse onu alın. Emin olun eliniz hızlıca ikisine de alışır

  2. Merhaba gerçi burası yerimi bilemiyorum, ama fikrinizi almak isterim.
    İmkanlar içerisinde ,zamanında da aldığımdan dolayı schimano catana 2500 kullanmaktayım sarımı 74 cm sanırım.,Sizce bu sarım lrf için fazla mı ? Sizin düşük sarımlı makineler önerdiğinizi hatırlıyorum. Bu yüzden ceymar ctx 10 almayı düşünüyordum.
    Ama bu vanquish ve stradic makinelerinin sarımlarının da yüksek olduğunu söylemişsiniz video da. Elinizi sarım hızına mı alıştırdınız. Bende catana da böyle yapabilir miyim? Siteniz ve emekleriniz için teşekkürler ve tebrikler.

    1. Yavaş sarımdan başlarsanız daha çok balık alırsınız. Hızlı sarıma da elinizi alıştırabilirsiniz. Bir de hızlı sarım makine bu olayın zor seviyesidir. Yani oyunu hangi seviyede oynamak istediğinize bağlı. Siz de zoru seçmişsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir