Shimano Soare takım ve değerlendirmesi

Makina: Soare ci4 2000 pgss , Devir:4.3 , Drag:2kg ,Ağırlık:160gr
Kamış: Soare ci4  Boy:210cm, Atar:0,6-12gr, Ağırlık:85gr

Merhaba herkese; çok fazla makina ve kamış kullanmış biri olarak kısaca yukarıda ozelliklerini yazdığım ürünler hakkında kendimce yorumlar yazmaya çalışacağım.

fishingandtokyotower211_zps38f03b65

Shimano‘nun Lrf disiplini için üretmiş olduğu üst düzey bir kamış. Erim mesafesi olsun hafifliği olsun dengesi balık vurduğundaki his olsun gerçekten süper kamış. Çok hafif ağırlıklarda bile tatmin edici hatta şaşırtıcı erim mesafesiyle şimdiye kadar kullandığım diğer kamışlara göre hatırı sayılır fark var Lrf’yi seven ve bütçesi yeten kişiler icin kesinlikle tavsiye ederim.

Bu aralar merak ettiğim bir kamış var o da Major craft x-ride ajing 0,6-10gr. Bu kamisin arasındaki farkları gerçekten merak ediyorum.

xvixllqrkbw

Makinaya gelecek olursak ;
Yine Shimano’nun Lrf disiplini icin ürettiği üst seviye bir makina Shimano’nun en hafif makinasi değil belki ama dusuk devir oranıyla bence kesinlikle tercih sebebi zaten en hafif makinayla aralarında sadece 5gr var. Yine çok makina kullanan biri olarak çok güzel bir makina diyebilirim. Süper hafif ci4 malzemeden yapılmış x-ship dişliye sahip minicik bir makina. En sevdiğim özelliklerden biri kolun karşı tarafındaki ayak makina yere dayandığında yada kumlu zeminlere bırakırken çizilmelere ve kum kaçması gibi durumlara karşı koruyor ki stellada bile olmayan bir parça. Makina olarak rakibi Daiwa gekkajabin bence ama kullanmadığım için karşılaştıramıyorum.

Lafı çok uzatmadan bence Lrf disiplinini sevenler ve bütçesi yetenler icin tavsiye edebileceğim gönül rahatlığı ile alabileceğiniz bir takım.

Bahadır BOZER

  1. Abi cidden lrf disiplini için çok faydalı paylaşımlar yapıyorsun keyifle takip ediyorum. Aynı zamanda faydalanıyorum ellerine saglık

  2. Merhaba Alper. Soare kamışı çok beğenmişsin ama ekipmanların arasında görünmüyor.

    1. Yazı bana ait değil. Soare kamışı Bahadır abimin yorumu ile yazdık. Uzun yıllar kullandığı için kendisinden bir yazı rica ettim. Bu yüzden yazının altında da Bahadır Bozer diye yazdım. 🙂

  3. Merhaba,
    Soare kamışın model numarası hakkında bilgi verebilir misiniz?

    1. Kamışı kullanan bir arkadaşımdı. Benim olsa cevaplayabilirdim ama kamışın kodu hakkında bir fikrim yok malesef

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir