Savagear micro dart jighead (2 gr)

Arkadaşlar merhaba, son zamanlarda Kocaeli’de mırmır sezonumu açtım. Şu sıralar bulduğum tatillerde kendimi bolca ava vererek her fırsatta kendimi şarj etmek için mırmır kovalıyorum. Bu sırada da oltamı ister istemez istavritler iskorpitler ziyaret etmekte. Ben de bunun için savagear micro dart jighead’lerden edindim. Av bayisinde yeni gördüm ve iki paket edindim.

2 gram ağırlığında olan bu jighead 8 numara ve cultiva iğnesinden biraz daha kalın. Bu sebeple aslında mırmır, eşkina gibi balıklarda açma yapmayacak jighead arıyordum. Tam da denk geldi. Paketinde 5 adet bulunmakta ve iğne uçları gayet keskin ve iğneler kaliteli.

Öncelikle bu jigheadler 8 numara olmasından dolayı istavrit avlarında da çok başarılı. Açıkçası istavrit için genellikle cultiva kullansam da bu merada başka balıkların da olduğunu bildiğimden ve hedef mırmır olduğundan bu iğnelerle devam ettim. Uzun bir süre istavrit avladım. Aslında iğnenin kalınlığını istavriti rahatsız edeceğini düşünüyordum fakat hiç öyle olmadı. Yem dibe inene kadar oltamı rahat bırakmayan istavritleri kandırıp, sonrasında da mırmır kovalamaya devam ettim. Av hikayelerinden de görmüşsünüzdür sanırım, şu sıra yakaladığım mırmırlar hep bu iğne ile yakalandı. Şimdiye kadar bırakın açmayı, ufacık eğilme yapmadılar.

Üzerinde küçük mumlu kısım silikonun kaymasını engellediği gibi glow özellikle yapılmış. 2 gr ağırlığında olduğundan meram için ideal ağırlıkta ve hedef balığıma da uygunlar. 6 numarası olsa süper olurdu desem de bu iğnelerle de güzel avlara imza attım. Açıkçası kullanıcıların istavrit, mırmır diye balık seçmeden oltanın ucuna takabileceği güzel bir iğne olmuş. Özellikle şu sıralar favori iğnem oldu. Eğer av bayilerinde görürseniz göz atmadan geçmeyin…

Herkese rastgelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir