Reins pembe silikon ve aksiyon tekniği

Reins pembe karidesRing Shrimp” diye geçen bu ürün gece eşkina avlarında bir kaç vuruş aldığım ama balığı kaçırdığım, gündüz ise bir tanesi ile 20 parça mezgit aldığım güzel bir böcek türevi silikon sahte.

Reins benim yakından takip ettiğim, Türkiye’de çok az ürününün olduğu ve bunların da satılmadığı buna karşın benim çok sevdiğim, kolay yıpranıp kopmayan ve aksiyonu ile yapısı çok güzel olan silikonlar üretiyor. Türkiye’deki pazarında ise reklam ve pazarlama konusunda yeterince ilgilenmedikleri ortada.

Ürün resimlerde gördüğünüz gibi pembe renkte ve glow özellikte, yumuşak bir silikon yapıya sahip. Basit görünümlü bir plastik kap içerisinde uygun bir ücrete alabileceğiniz kokusuz bir ürün.

img_1344 img_1349

Ürün aksiyonuna gelecek olursak, ben gece de gündüz de aynı teke yüzüşü gibi yapıyorum. Yani ”bir saniye beklet ve 2 cmlik ani tek vuruş yap” gibi zaten aşağıda da benim yaptığıma benzerini videosunu bulabildim. Bir kaç teke videosu izleyerek nasıl yüzdükleri konusunda kopya çekebilirsiniz. Dip balığı hedefimde ise genellikle 2,5 – 3 gr ağırlıklarla çalışmayı dibe hızlı inmesi açısından tercih ederim. Bu silikonu 2,8 gr 4 numara bir jighead ile denedim. Resimde de gördüğünüz bir kaç parça iri mezgiti (turna da derler) kandırmayı başardım. Aksiyonları bozmadan dibe indirip bir yada ikinci vuruşumda balığı almayı başardım. En güzel tarafı ise 10-15 kadar mezgiti tek silikon ile, parçalanmadan kopmadan aldım. Reins’i tercih etme sebeplerimin başında da bu güzel yanı geliyor aslında. Deformasyon konusunda kaliteli silikonlar yapıyorlar.

Eğer bölgede teke gibi karides gibi canlılarla beslenen balık varsa ( ki her balığın ilk menüsüdür), kesinlikle iş yapacak bir ürün. Bir de daha önce beyaz glow reins diye tanıtmıştım bunun beyazını. Yaklaşık aynı verimi aldım ama nedense balıkların pembe zaafı burada da bir tık öne geçti.

    1. Mutlu balıkçılık kocaeli bayisinden buldum ben. Biraz araştırma yaparsanız reins ürünü satan yerlerde arka raflarda bulabilirsiniz.

  1. Reins ring shrimp silikonları batmayan tarzda mı? Bu videodaki gibi dibe indiğinde bacakları suyun yukarısına mı bakıyor? Videoda bu şekilde gözükür ama başka bir videoda da battığını gördüm. Siz batıp batmadığına dikkat etmiş miydiniz?

    1. Kadir bey batıyor diye aklımda ama üzerinden çok zaman geçti. Yanlış hatırlama olasılığım da var haliyle. Şimdilerde ürünü bulmak zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir