Okuma dead ringer 0-7 ve 1-8 gr

Merhaba sevgili dostlar. Bugün okuma dead ringer kamışlarını inceledim ve daha önceden bir arkadaşımda olması dolayısıyla kullandığım 1-8gr üzerinden de yorum yapmaya çalışacağım.

Öncelikle yeni başlayanlara önerebileceğim, yüzükleri ve kamışın genel itibariyle yapısı gerçekten okuma estetiğine sahip ve bu fiyatlara alınabilecek çok güzel bir kamış. Bu durumu düşünerek ilk kamış bakanlara önerebilirim fakat…
Sevgili dostlar okuma dead ringer serisi bu kamışlar yumuşak yapıda ve gövdeden esneyen kamışlar. O yüzden aksiyon verirken de biraz zorlansanız da balık vurduğunda gönül rahatlıyla balığı kıyılatabileceğiniz kalitede. Tek sorun atış yaparken kırlaçlama yapmayın. Yumuşak kamışlarda kırbaçlama hareketini yaptığınızda ucundaki salınım yüzünden erim mesafesi azalır. Bu yüzden kırbaçlama olayını yapmayın.

Genel yapısı itibariyle baktığımızda 210cm üzeri olanların denizde ve tatlısuda gayet verimli olduğunu söyleyebilirim. Ve 210cm den kısa olanları ise akarsularda deneyebilirsiniz. Şahsen kasna gibi güçlü balıklarda esnek kamışları tercih ediyorum. Çünkü sert kamışa kafa darbesiyle uyguladığı kuvveti bazen sert kamışın ucu absorbe edemezken yumuşak kamışın gövdesi bu durumun üstesinden gelebilmekte.

Eğer hem deniz hem tatlısuya kullanayım derseniz de 2-12 gr olan serisini tercih edebilirsiniz. Fiyatı göz önünde tutulduğunda bir tane de ben mi alsam fikrine çok gitsem de elimdeki kamışımı bırakamayacak kadar da kamışımı seviyorum. Yeni başlayanlara önerilebileceğini düşündüğüm kamış hakkındaki görüşlerim bu şekilde. Sorularınızı yoruma yazabilir iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Diğer yazılara da göz atmayı unutmayın hoşçakalın…