LRF tutkusu

LRF avı silikonlu sistemi ile yemli olta takımlarına benzeyen sert maketler ve kaşıklar attığımızda spin sistemine benzeyen bir sistem olmasının avantajını şu sıra çok kullanıyorum. Akşamları bölgeme giren dişliler, güneş tamamen battıktan sonra rapalalar ile av vermemesi, benim lrf tercih sebebim. Hem spin hem de LRF oltası taşımamak için kamışıma uygun aldığım 10 gr ağırlığında bir kaç maket balık ve kaşık ile akşam üzeri dişlileri hedef balık yaparken, gece avlarında diplerde avlanan mezgitler ve orta suda avlanan iri istavritler, kumluk alanda mırmırlar taşlık alanda eşkinaların çıkması yani bana daha çok balık seçeneği sunan lrf ile avlanmak ayrıca zevk veriyor.

img_1644

Sistemin hafifliği uzun süre atış yapabilmenizi sağlıyor. Bunun dışında yemli sisteme benzerliği de gece avlarında verimi yüksek bir kaç silikon ile bir çok balık avlayabilmek de ayrı güzel tarafı… Bir tek silikonla bir çok istavrit alabilirsiniz. LRF oltam ile tuttuğum dişlilerin yanına birkaç tane de farklı türde balık ile eve gitmek istiyorsanız bir LRF takımı edinin ve hafif sistemin tadını çıkarın…

  1. Selamlar, ben de yeni başladım lrf ye, okuma v system 2-10 kamış ve deadringer 25 edindim. Misina fins wind. Sardım. Duo ve lurefans sahtelerden bi kaç çeşit ve onlarca silikon. Fakat şimdilik başarısızım diyebilirim. Sahtelerden lurefans a bi iki vuruş dışında hiç verim alamadım. Silikon lar çok vuruş alıyor fakat balık yok. 20 vuruşa bir balık diyebilirim iyimser bi tahminle. Ama silikon kaybı muazzam! YouTube da yüzlerce video izledim, herşeyi deniyorum fakat vuruş-balık istatistiğim bir türlü artmıyor. Bu konuda ince tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. Hatay Dörtyol civarlarında av yapıyorum bu arada. Şimdiden teşekkürler, rastgele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir