LRF (Light Rock Fishing) nedir

Lrf hafif olta takımları ile jighead-silikon ikilisi yada metal jiglerin at çek yapılarak doğru aksiyonla yapılan avlanma türüdür. Dünya üzerinde ilk Japonların merkezinde başlayan sonrasında Avrupa’da çok sevilen bu yöntem bir kaç yıldır ülkemizde de sevilmeye başlandı.

2013-05-25165800_zpsf9095044Çeşitli silikonların doğru aksiyonlarla, aynı gerçek kurtçuklar gibi silikon yemlerle ve onları küçük zıplatmalar yada farklı tekniklerle balık tutarak yada metal kaşıklarla at çek yapılarak avlanılır.
Aslında ben LRF olayını da iki kısımda inceliyorum. Bana göre ikiye ayrılıyor. 0-5 gr yada 5-12 gr. Bunu bu şekilde ayırma sebebim daha hedefçi çalışmak ve hissiyatı arttırmak.
LRF oltalarında kamış atar aralığı 0-12gram arası olup jighead kullananların 0-5gram arası kamışla daha verimli, metal kaşık ve jig kullananların 5-12 gr arası kamış ile daha verimli avlanabileceği, buna uygun olarak hafif ve 1000lik makinelerle oluşturulacak takım ideal LRF(Light Rock Fishing) takımıdır.

  1. güzel anlaşılır ve kulaktan dolma bilgilerin olmadığı harika bi site olmuş! deneyimlerinizi paylaşmanız gerçekten süper olmuş… başarılarınızın devamını dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir