LRF ile kefal – istavrit avı

2 temmuz 2017 Tarihli avım

Cumartesi günü yakaladığım bir kaç balığın yanına bir kaç tane daha ekleyip artık tava yapmanın vakti gelmişti. Pazar günü bunaltıcı sıcaklar dinleye başlayınca kendimi kıyıya attım. İstavritçi amcalar çoktan saf tutmuşlardı. Kovalar henüz boştu. Kefallerin suyun üstünde oynadığını gördüm ve dayanamadım. Jighead&silikon kombinasyonundan önce aklıma cinlik geldi. Yanımdaki kefalcilerden bir parça ekmek içi istedim ve beagle sahtemin arka iğnesini kapatacak kadar takıp sıktırdım. Daha oltamı atmamla birlikte oltama binen yakışıklı bir kefali kandırdım. Misinamın 0.12mm olmasından dolayı kalamam epeyice açıktı.

Ucundaki sahte ile birlikte kefali kaybetmemek için 3-5dakika kalama sesine doydum. Sonunda kıyıya gelen kefal yorulmuştu ve teslim olmuştu. Biraz hile ile de olsa lrf ile kefal yakalamış oldum. Torpido gibi vücudu ile kalamaya basışı ve suda çıkardığı dalga gerçekten çok güzeldi.

Sonrasında yanımda ekmek olmamasından dolayı silikonlarıma geri döndüm. Evogear’ın sevdiğim silikonlarıyla avıma devam ettim. Bir kaç istavrit daha kandırıp çantama atmayı başardım. Boyların tatmin edici olmamasından dolayı avımı sonlandırdım.

Takım Bilgisi:

Makine: Daiwa ninja 1003a

Misina: 0,12 mono misina

Kamış: Nomura Hiro Street max 10

Sahte: Nada Beagle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir