LRF Çantamda bulunması gerekenler

Merhaba sevgili LRF-Olta ailesi. Sizlere LRF çantamdaki ekipmanları elimden geldiği kadar anlatmaya çalıştım. Kanalımıza abone olmayı unutmayın. İlerleyen zamanlarda sizlere çekimler yaparak yine kişisel tecrübelerimi aktarmaya çalışacağım.

Çantadan bulunan ürünler:

Gulp motor oil 5cm,

-Gulp bloody kırmızı 5cm, gulp alive kırmızı

Ecogear aqua shirasu,

Ecogear aqua katsu,

İsome marukyu pembe L,

Berkley baby sardine pembe ve turuncu 5cm,

BKK eldiven,

-Makas, temiz bez, selpak, yara bandı, ıslak mendil, el feneri, kargaburun,

-Jighead kutusu ve bir çok çeşitte jighead

Maria Squash sahteleri

Baby jigler,

-Reins shrimp silikonlar pembe ve beyaz,

-Usami popper limon renk,

-Muhtelif bir kaç sahte,

-Duo toto 42

Duo manic bay ruf,

-UV fener,

Mebaru kokusuz silikonları,

-Kokusuz bir çok silikon,

 1. Dediğiniz gibi balıkların pembe, kırmızı renge ayrı bir ilgisi var, hatta kızgınlıkları var diyebiliriz. istavrit de levrek de mutant captain pembe silikonlara deli gibi saldırıyor. Bazı silikonlar kokulu olmasa bile paketlerinde özel bir yağlı katman oluyor. Onları da kendi paketinin dışında saklarsak esnekliği azalıyor ve renkler matlaşıyor.

  Glow silikonlara her atış öncesi fener tutuyor musunuz? Gün boyunca güneş ışığı altında tutsak ışığı daha fazla absorbe eder mi? Rapala klipsinin normalden farkı nedir, nereden bulabiliriz? Ben #000 numara fırdöndüsüz klips kullanıyorum ama maketin yüzüşünü ne etkisi var bilmiyorum. Bir de port fish wily 90F serisi maketleri deneyip değerlendirirseniz sevinirim. 904 ve 905 renklerini kullanıyorum. 9cm, 5.8gr, 69cm dalarlı. İnternette fiyatı15-20 TL ama ben bayiden 9TL’ye alıyorum. Aksiyon vermeden düz çekişle (ağır sarım, arada hızlı sarım) levrek yakalıyorum ama aksiyon vermek gerekir mi?

  1. Glow silikonlara her atışta tutmasam da absorbe özelliğine göre 3-5 atışta bir tutuyorum. Gün boyu ışık alsa da silikon max 5 dk o ışığı içinde tutacağından pek bir anlamı olmaz. Rapala klipsi yemlide kullanılan fırdöndülü klipslerden değildir. Sizin kullandığınız 000 doğru olanıdır. Eğer fırdöndülü kullanırsanız rapala doğru aksiyonu almaz. Port Fish Wily ürününü bölgemde av bayilerinde göremedim hiç. Ama onlardan gittiklerinden getirmelerini isteyeceğim. Bu arada düz çekimle levrek yakalıyorsanız ona farklı aksiyonlar vermeyin. Levrek yakalıyorsa doğru aksiyonu bulmuşsunuz zaten 🙂 İyi eğlenceler bol trofeli avlar…

  2. Hasan bey merhaba, bana önermiş olduğunuz Port Fish wily 90 F 906 ve 912 sanırım iki rengini temin ettim. Ürünler çok ama çok hoşuma gitti. LRF için lüfer levrek avlamak isteyenlerin alabileceği gayet güzel maketler. Yavaş sarımda aldığı aksiyon gayet güzel. Yakında deneyimimi ve nasıl kullandığımı sitede paylaşmaya çalışacağım.

   1. Beğendiğinize sevindim. Benim merada kumluk zemin olduğu halde ince kum tabakasının altında kaya var ve sığ yerde çok maket takıyorum. O yüzden pahalı maketlerden çok bu ürünü tercih ediyorum. Gün batarken gümüş balığı renginde olanı kullanmaya başladım. Merada balık varsa muhakkak vuruş alıyorum. Yazınızı da dört gözle bekliyorum. Teşekkür ederim

  1. İsmail bey ‘Port Fish’ konusunu biraz daha açabilirseniz ne gibi yardım istediğiniz hakkında detay verebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım 🙂

 2. Yukarıda arkadaş Port Fish ürünle ilgili yazmış ve sizde yakın zamanda deneyimlerimi paylaşırım diye cevaplamışsınız. Aslında merakım şu; bu ürün 10-15 tl lik bir etikete sahipken 100 tl ye kadar ürünler mevcut. Ürünün daha avcı olmasını fiyatlarıyla doğru orantılı olarak görmeli miyiz.

  1. İsmail bey bu olay fiyatla değil de kendini ispatlamasıyla ilgili. Bazı ucuz sahteler atışta erimi düşük, su altında aksiyonu bozuk oluyor. Bu yüzden fiyatını da uygun tutuyorlar. Ama bazı ürünler de piyasaya yeni giriyor veya yer edinmek istiyor fiyatı uygun tutuyor. Kaliteli sahtelerde UV boya kullanıyor mesela, Yada kendini ispatlamış oluyor. Mesela Nike ayakkabı ile polaris ikisi de ayakkabı, biri pahalı biri ucuz. Birinin markası var, yanında kaliteli bazı yönleri varken mesela nike ayakkabı tabanı çok kaygandır. Ama polaris, fiyatı uygun belli bir kalitede ve tabanı kaydırmaz. Gibi bir örnekle kıyaslayabilirsiniz. Bu yüzden pahalı sahtelerin de pahalı olmasının belli sebepleri var. Zaten gereksiz pahalı olanlar çok az satılıyor veya koleksiyoncular alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir