LRF ile sarıkanat avı

9 Kasım Çarşamba, aksam saat 18:30 gibi işten çıkmıştım. Çok trafik vardı ve yol bitmek bilmiyordu. Her zamanki gibi bagajımda duran LRF takımlarım geldi aklıma. Trafiğin de biteceği yoktu. Arabaya atlayıp Pendik tarafında yaklaşık 45 dakika denemeler yaptım fakat 1-2 cılız vuruştan sonuç alamadım. Sanırım balık bugün karnını doyurup gelmişti. Tuzla tarafına gidip birazcık da orada denedim fakat sonuç yine aynıydı. Takımları toplayıp Beykoz’da olan evime doğru  giderken otobanda birden aklımı kemiren balık sevdası ve dün gece Kanlıca’da gördüğüm sarıkanat lüferin kıyıya sıkıştırdığı zarganalar, istavritler beni cezbetti. İster istemez Anadolu Hisarı çıkışında otobandan ayrılıp meraya doğru ilk çıkıştan çıkarak oltamı sallamak üzere kıyıya doğru sürdüm. Deniz biraz dalgalı ve havanın da lodos esmesi, bir kaç gün öncesinde de gördüğüm dişlinin diğer balıkları kovalayışı beni daha da heyecanlandırıyordu.

14937394_10209931058267109_2092313485657338419_n
4gr jighead Berkley Gulp Bloody (kırmızı) kombinasyonu ile ilk atışımdan yaklaşık 20 saniye geçmeden ilk vuruş geldi ve cektiğimde gelen kesilmiş silikon beni daha da heyecanlandırdı. Arkasından attığım bir kaç atışta daha silikonlarım kesilmişti. Toplamda 4 silikonu kestirip vazgeçmek üzereydim.

Tam pes etmeye yakin yaptığım atışta jighead dibe inmeden çok güçlü bir vuruş aldım ve kalama hızlıca boşalmaya başladı. Yaklaşık 3-4 dakikalık mücadeleden sonra bu sarıkanat(Boğazın paşası) oltamın ucundaydı ve kıyılayabildim. Bu sayede sadece iskorpit avları ile sönümlenen LRF tutkusunu bu paşa, tekrar heyecanlandırdı.

Bu disiplin ile her türlü sürprizle karşı karşıya olabileceğimizi bu avdan sonra çok daha iyi anladım…

Takım bilgisi:

Kamış: Okuma v-system 3-12gr

Makine: Okuma Ceymar 25

Yem: Berkley Gulp Bloody (Kırmızı) 5 cm boy olanı

Misina: 0,18 Mono Shimano

Jighead: Muhtelif 4 Gr

Tüm LRF’ci dostlara bol trofeli avlar dilerim…

Batuhan AYDIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir