Light Rock Fish (LRF) oltası ve takımı nasıl kurulur

Lrf takımı makine, misina ve kamıştan ibaret bir takım değildir. Lrf takımının asıl önemli yüzü silikon jighead kombinasyonlarıdır.

fishing

Takımınızı toplamak için ne kadar bütçe ayırdıysanız o kadar da jighead ve silikonlara ayırmanızı tavsiye ederim. Bir kaç silikonla ava başlayabilirsiniz fakat bu av türünün en önemli ve güzel kısmı, oltaya takacağız bir çok çeşitte ağırlık ve silikon oluşudur. Jigheadlerin hangi derinlikte hangi ağırlık kullanılacağını ayrıca bir başlıkta yazdım ve bu başlığa göre jighead seçebilirsiniz. Ama malesef silikon seçiminde kimse doğrusu budur diyemez.

Silikonlar o bölgede olan hedef balığın sevdikleri ve bölgede gerçek yem olarak ne kullandıklarını ortak kümede birleştirerek çeşit sayısı azaltılabilir.

Bazen teke sahtesine gelen balık başka bir gün kurt sahtesine başka birgün maket balıklara gelebilir. Bu durum o balığın, o gün menüsünde ne istediğine kalmış. Bundan dolayı ben takıma silikon olayın beyni, aksiyonu kalbi, jighead yakalayan eli; makine, kamış misina ise kol ve bacaklarıdır. Takımınızı kurarken sadece kamış ve makine bakmayın bu bir takım oyunudur.

 

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir