Ledlenser MH8 Yeni Kafa Fenerim

Zexus kafa fenerimin kafamın arkasına da baskı yapması, uzun süreli avlarımda beni rahatsız etmeye başlaması üzerine fonksiyonlu ve iyi ışık veren bir kafa feneri bakmaya başlamıştım. Facebook grubumuzda da kullananların olumlu yorumları, burada da bir mağazada uygun bulmam sonucu bu bu arkadaş ile tanıştık. Ledlenser MH8…

Ledlenser gibi bir kafa feneri tercih etmemin başlıca nedenlerinden başında geleni, kamera da kullandığım için bu görüntülerin daha net ışıkta olmasını ve görüntülerin daha başarılı olmasını sağlamak istedim. Fotoğrafta yahut  balığı denizden alırken güçlü bir ışık, görüntülerin daha sağlıklı çıkmasını sağlıyor gerçekten.

Ledlenser bir kaç güç moduna sahip, bunlardan birinci modu yem takarken işimizi görmekte. Ama isterseniz 2 moduna alıp çok çok daha net bir ışık alabilirsiniz. 3. modu ise turbo modu. Hatta bir de önde zoomlama kısmını kullanırsanız 250 metredeki arkadaşınızı rahat seçebilirsiniz.

Işığı kullanırken birinci modda kullandım genellikle, yem değiştir, düğüm at, klips bağla vb gibi kullandım. Ve tabi ki arada da olsa diğer modlara da geçiş yaptım. Bu şekilde kullandığımda şarjı 10 avı geçtikten sonra çok az da olsa birinci modda kısılmalar yaşayıp ikinci modda kullanmaya başladım. Bu şekilde de 15 avın üzerine çıktıktan sonra şarja takma ihtiyacı duydum.

Bu arada bahsetmeyi unuttum, bu arkadaş şarjlı. Şarj aleti ve kendine ait pili ile birlikte geliyor. Ama şarjlı olması ava giderken şarj etmeyi unutursanız diye çok akıllıca bir çözüm yolu eklenmiş. Oldu ki şarj komple bitti, o zaman şarj yatağındaki pili çıkartıp iki adet AA alkaline pile alıp bu yuvaya onları takarak yolunuza devam edebilirsiniz. Bu sayede hem şarjlı hem pilli olmuş oluyor. Ama şunu da ekleyeyim, şarjlı pilinin verdiği gücü pil ile tam olarak alamıyorsunuz. Yeterli mi diye sorarsanız da evet yine de yeterli.

Bu kafa lambası ile kamp, balık vb için fazlasıyla güçlü ve pratik. Ama benim en önemli noktalarımdan biri de fotoğraflar ve aksiyon kamerasını açtığımda ışığımı net alabilmek. Bu yüzden de böyle bir tercih yaptım. Eskisine nazaran biraz daha hafif.

En kötü özelliği bir tek düğme var ve bu düğmeye basarak çoklu modları çalıştırıyorsunuz. İki kez ard arda basınca 1 dk kadar yanıp otomatik sönüyor. O kadar karışık ki mors alfabesi gibi olmuş. Bir kez basıyım yansın yeter illallah bu düğmeden dediğim de olmadı değil. Keşke bir düğme daha koysalardı.

Işığa mor ışık, kırmızı ve yeşil ışık koymuşlar. Mor ışık ile uv görünümlü mü değil mi diye silikon, maket balık ve benzeri ürünlere bakabiliyoruz. Çok gerekli mi, bir kez denemek için kullandım. Çok da gerekli değil.

Bu kafa fenerini, güçlü bir ışık, yağmurda su geçirmesin kafamda iki pil patlamasın riskine girmem diyorsanız, aksiyon kamerası gibi bir sorununuz var ve buna ışık ihtiyacınız da varsa, 200 metredeki arkadaşıma tutup avda onu da gıcık etmek istiyorum diyorsanız, biraz da rahatınıza düşkün elektronik tutkunuysanız tam sizlik.

Aldığımdan bugüne  40-50 kadar av yaptım. Kafa bandını 4-5 kez elimle ılık suda yıkadım. Toplamda iki kez şarja taktım. Fiyatı biraz yüksek ama güçlü gerçekten. Bu lambayı görene kadar Zexus benim için değişilmezdi. Ama gerçekten çok memnunum.

Eğer sorularınız olursa yorum kısmından bu fenerle ilgili sorularınıza elimden geldiğince cevap veririm. Çok kişinin bilmediği ama gayet başarılı bir kafa feneri ledlenser mh8. Öneririm pişman olmazsınız diyerek bitiriyorum. Kendinize iyi bakın hoşçakalın…