Kendo Baby Jig

Kendo Baby jigler LRF (Light Rock Fishing) avlarında ilk tercihlerden biri. Gerek fiyatı olsun gerekse aksiyon verme konusundaki kolaylığı, tercih edilebilirliğini hergün arttırmakta. 3-5-8.5 Gram ağırlıklarında ve bir çok renge sahip olan bu jiglerle istavrit, iskorpit, zargana, kaya balığı balığı başta olmak üzere çok geniş balık yelpazesine hitap etmektedir.

asdqwe

Kendo Baby Jig bir çok rengi olup en tercih ettiğim gökkuşağı ve üstü mavi altı pembe olan renkleridir.

Eğer su üstünden düz sarım yaparsanız zargana yakalayabilir, orta suda sararsanız büyük boyda istavritler yakalayabilirsiniz.

Derin meralarda örneğin iskele üstünde yada tekne ile açılarak avlanıyorsanız dibe doğru salıp ani çekişlerle aksiyon vererek avlanabilirsiniz.

Genelde aksiyon olarak düz ve yavaş sarım ile verim aldığım bu jiglerle isterseniz düz sarım sırasında ufak ani çekişlerle yaralı balık gibi yüzdürebilirsiniz.

toplu

Jigleri olta kamışınızın atar aralığına göre almaya dikkat edin. Fazla ağır jigler atarsanız kamışınızı yorup erken deformesine sebep olursunuz.

 1. Merhabalar,
  Ben Kendo Baby Jig lerden 2 tane almayı düşünüyorum fakat ağırlıklarında takıldım.
  Ben istavrit ve zargana tutmak için alacağım, sizden tavsiye istiyorum.
  Color 14 ve Color 18 mi tavsiye ediyorsunuz yazınızda direk kod verebilir misiniz ayrıca ağırlığı ve boyu hangi tercih yapmam mantıklı olacaktır. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

  1. Merhaba Egemen bey, malesef direk kod veremem. Her denizde farklı renk aralığı çalışır. Denizin berraklığı bulanıklığına göre renk tercihim değişir. Bu yüzden şu renk olsun demek kesin yanlışa götürür. Renk tercihi hakkında da sitede biraz gezinirseniz doğru yazıları bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Ağırlığı ise sizin kamışınızın atar aralığına göre tercih etmelisiniz. Aslında neredeyse hepsi aynı. Derin merada iseniz daha ağır kullanmanızı önerebilirim.

  1. Kendo baby jigler bugünlerde stoklara girdi. Ama yerine major craft ve maria jigleri de alabilirsiniz. Onlar da kendini ispatlamış jiglerdendir.

 2. Ben spin avcilina başlicam yaz aylarinda zargana balikesir altinoluk bolgesinde top arkasi yem ipek vs gibi şeylerle avlaniyordum spin zargana avina geçmeyi dusundum kendo baby jig 10.5 g uygun mudur teşekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir