Kasım mırmırları

Merhaba sevgili LRF avcıları. 4 Kasım Cuma günü akşam üzeri güneş battıktan sonra her zaman olduğu gibi ani bir telefonla balığa çıkmam bir oldu. Yine aceleden fenerimi unuttum, kepçemi de unutsam da Alper Bey’de kepçe olduğundan sorun olmaz dedim. Yarım saat sonra meramıza da vardık. Saat 19.00 gibi avlağımıza vardığımızda ne yemli oltacılar ne LRF’ciler… Kimsecikler yoktu. Gündüz yağmurlu olmasından dolayı her yer ıslaktı, fakat deniz berrak ve tertemiz görünüyordu. Mera uzun bir alan olduğundan bir sırt çantası ile merada olta atarak ilerlemeye başladık.

img_1414

Daha on dakika geçmişti ki bir tanesi oltama binmişti bile. Kalamayı biraz kapatmış olmamdan dolayı misinaya çok yük bindi ve kamışım ”L” şekline geldi.  Belli mukavemetin üzerinde balık yakalamışsam genellikle kamışı o tarafa çevirip makineden güç alırdım ama bu sefer böyle yaptım (hata yaptığımı sonraki avda anladım. Bkz: hazin son). Hırsız iğneye takılmış, o da jigheade takılı olduğundan jighead dümdüz olmuş. Neyse ki kepçeye Alper Bey’in de yardımıyla almayı başardık. Biraz sonra bir tane daha yakaladım ve kepçelemeyi başardım. Sonrasında Alper Bey’in oltasına da ilk mırmırı bindi ve kıyılattık. İlk mırmır tutmasının da verdiği heyecanla sonraki yarım saat benden daha istekli kıyıları jighead ile dövmeye başladı desem yeridir. Sonrasında bir mırmır daha alıp 2’şer mırmır balığı ile avı sonlandırdık.

Takım Bilgisi

Benim Takımım: Savagear 0,5-7 Gr – Exage 1000- Trabucco 0,18 mono- macadam fishing 2gr 4 numara iğneli- Berkley camo ve motor oil, Kendo aji worm glow- Hırsız iğne

Alper Bey’inTakımı: Mebaru salty rugger 0,5-7 – Shimano catana 1000- 0,18 mono- 2gr 8  numara jighead- Berkley motor oil, Hırsız iğne

img_1410 img_1413

  1. Tam olarak merayı degil de hangi il avlandığınızı soyler misiniz?

    1. Rica ederim… Aklınıza takılan soruları iletişim bölümünden de yazabilirsiniz.

  2. alper bey lrf ile karakulak bile aldım ama mırmır alamadım. Aksiyon konusunda bilgi verebilir misin yerden sürükleyerek sarmak iyi olmaz demişsiniz yazınızda nasıl yapmalı peki? Ben gulp sandrow 5 cm bloody ve camo kullanıyorum.Siz ne tavsiye edersiniz.Teşekkürler.

    1. http://www.lrfolta.com/mirmir-baligi-ve-av-teknikleri/
      Bu yazıyı da okumanızı tavsiye ederim. Eğer meranızda balık varsa dipte küçük zıplatmalarla mırmır balığı jighead’e atlıyor genelde. Kullanıp verim aldığım suni yemler de orada yazılı. Eğer verim alamamışsanız deneyip verim aldığım bu yemleri deneyebilirsiniz. Hırsız iğne de kullanabilirseniz yemin yanında gezip atlamadığında genellikle hırsıza takılıp çırpınırken jighead’e takılıyor. Kumluk alanda ufak zıplatmalar dışında pek bişey yapmıyoruz aslında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir