Jighead silikona nasıl takılır?

Jigheadler bir çok ağırlıkta ve iğne numarasına sahip olabilir. Ama LRF avlarının en çok tercih edilen numaraları 6 ve 8 numaralı uzun iğneleridir. Bu iğneler ağırlıklarına göre kalınlıkları değiştiği gibi kalitesi de değişmektedir. Bazı iğnelerin üzerinde takılan silikonların kaymaması için nokta şeklinde ufak çıkıntılar görebilirsiniz. İlk aklıma gelen Cultiva jigheadlerde bu özellik mevcuttu ( Cultiva Jighead ).  Bu durum çabuk parçalanan silikonların ve kaygan sililkonların jigheade tutunmasını sağlar. Tabi çıkarırken de hasar verip parçalayabilir. Yani hem artı hem eksi tarafı mevcut ama yemi çok parçalamıyor tabiki. Dikkatli kullanırsanız sorun olmaz.

Bu konuların dışında jighead- silikon kombinasyonunda silikonun jighead’e nasıl takıldığı sorusu da soruldu. Bunun için bir kaç resim toparladım sizler için.

Silikonları jigheade takarken dikkat etmeniz gereken püf nokta, suni yemlerin yani silikon kurtların felç geçirmiş gibi durmaması. Yani yemi taktığınızda dümdüz durması önemli noktadır.

p1040091istavrittistavrit

Bir de teksas rig diye geçen iğne çeşidi vardır. Resimde gördüğünüz gibi takılır. Bir kaç kez tuzlu suda denemişliğim var. Memnun kaldım. Ama verim arttı yada azaldı gibi bişey söyleyemem. Pek değişen bir durum olmadı.

Bir de bunların dışında yemleri ortadan takma modeli vardır. Genellikle uzun yemlerde kullanılır. Kancaya komple geçirmek yada sadece baş kısmından geçirmek yerine bu alttaki resimdeki gibi de geçirebilirsiniz.

dsc07606

Ben hırsız iğne ile kullanırım diyorsanız da aşağıdaki resim gibi kullanabilirsiniz. Bu resimde de gördüğünüz gibi hırsız iğneyi yeme geçirebilir, kuyruğun kopmasını da engelleyebilirsiniz. Yemi yutarsa da hırsız iğne içinde olduğundan yutması kolay olacaktır. Yada isterseniz hırsız iğneyi boşta bırakabilirsiniz. Bu durumda arada jighead ile hırsız iğnenin ipi dolaşacaktır. Dikkatli kullanmanızı öneririm.

Aşağıdaki videoda kokulu ve çabuk deforme olan ecogear ürününün videosunu izleyerek kokulu silikonları jighead ile nasıl kullandıklarını görebilirsiniz.

  1. Çok faydalı bir paylaşım. Bir çok arkadaş jighead e silikon takarken hata yapıyor.

  2. Bu yemlerden ben de almıştım. Çabuk yırtıldı. Silikona tam geçirmiyor ucundan geçirmiş. Yemleri de yanlış takmışım demekki. Silikona nasıl takıldığını adam akıllı gösteren yol gösterici bi yer çıktı sonunda

  3. Alper kardeşim senin bu siteyi keşfettiğimden beri hastalık oldu bu lrf .(ha. hiç tuttunmu diye sor.Malesef) Senden gördüğüm, fiyatları uygun malzemeleri temin etmeye çalışıyorum. Şu yukarıdaki ilk resimdeki jighead yeşil olan. Onun nasıl kullanacağımı, klipsi hangi kısma takacağımı bilemedim.Birde bu jighead e hırsız iğne eklenirmi? Eklenirse nasıl nereye? Görüp alıyorum ama nerede ne işe yarar bilemiyorum.. Bu arada siteyi hakikaten beğendim. Daim olur inşallah..

    1. Hırsız iğne ve jighead takılışı
      Hırsızı nasıl taktığımı fotoğrafladım hocam. İnşallah işine yarar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir