İç sularımızda sahte seçimi

Akarsu ve Durgun (Göl, Gölet vb.) Sularda Sahte Seçimini Etkileyen Faktörler Nelerdir? Sahte nasıl aksiyon alır, hangi dalar aralığında nasıl riskler oluşabilir, sahte aksiyonu nasıl olmalıdır gibi sorulara cevap bulabilmeniz için Bülent YILMAZ’ın sizler için derlediği güzel ve sade bir yazı.

1. Sahte Yemin Aksiyonu
Bazı yemlerin aksiyonunu akıntı olumsuz etkilemektedir. Bu sebepten dolayı durgun sularda verimli olan bir yem akarsuda istenilen etkiyi gösteremeyebilmektedir. Yem seçiminin bu durumu göz önüne alarak yapılması gerekmektedir.

fish-bait-fishing-hd-wallpaper

2. Sahte Yemin Daları
Akarsular göllere nisbeten ilişken (çalı, ağaç kökleri vs.) açısından daha zorlu avlaklardır. Bu sebepten dolayı derin dalarlı sahte yemler kullanmak akarsularda göllere nispeten daha risklidir.

3. Sahte Yemin Aerodinamiği ve Ağırlığı
Akarsu havzalarının genişliği uzun atış gerektirmeyebileceği için çok ağır veya aerodinamiği uzak atışı etkilemeyecek yemler kullanmak çok gerekli olmayabilir. Ancak göllerde uzak atışta sıkıntı olmaması açısından ağırlık ve aerodinamik açısından uzak atışa elverişli yemler tercih etmek mümkün olduğunca çok alanı tarama açısından avantajlı olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir