Hayabusa 1.5gr Jighead Size:6

Japon ürünü hayabusalar silikonlarında ufak tefek sıkıntılar yaşamıştım(Diğer silikonlarla aynı kutuya koyunca yada sıcakta eridiler). Biraz korkarak da olsa jigheadlerinden aldım. Duruşu gayet güzel ve güven verici olduğundan bir paket deneme amaçlı aldım. Bir tanesini pense ile zorladım. Yüksek mukavemet gücü var. Kolay kolay eğilmiyor. Yapısı Cultiva iğnelere göre sert. Bu da balığın kancayı yuttuğunda çektirmesiyle, esnemek yerine damağına takılmasında çabuk açılmayacağını gösteriyor aslında.

img_1315Pense ile esnetmeye çalıştığım jighead bana büyük bir trofe ile karşılaşırsa beni üzmeyecek gibi duruyor fakat henüz bir trofe ile karşılaşmadığımı da söyleyeyim. İğne üzerinde gördüğünüz nokta şeklindeki mum, isome gibi yapısı yumuşak silikonların kaymamasını sağlayacak özellikte ve çıkarırken suni yeminize zarar verecek kadar büyükçe yapılmamış. Bunun dışında iğnesinin uzun olması da silikonları taktığımızda kancanın, silikonun ortasında kalmasını sağlayacak. Yani genelde tercihim uzun pala kancalardan yana. Hem yemi daha güvenilir olarak tutuyor, hem de silikonunuz 5 cm olduğunu baz alırsak kısa iğnede yemi komple yutması gerekirken bu iğnelerde kuyruğunu koparmaya çalışırken iğneye yakalanabilir. Yada kısa iğne gibi de kullanabilirsiniz. Yemi sonuna kadar geçirmeyi istemeyebilirsiniz. Yem takma tercihi size kalmış.

Resimlerinden de gördüğünüz gibi ben gibi 000 numara klips kullananların jigheadlerde sıkıntı yaşadığı bir konu da jigheadlerin klips takma yerinin çok küçük oluşu ve o klipsi oraya takmak için akrobatik parmak hareketleri yapmak zorunda kalmanız. Bu jigheadde bu durum söz konusu değil. İğnesi biraz kalın olması aslında mırmır, eşkina, pisi gibi balıklarda güzel avlar çıkaracak gibi duruyor. Hedef balığınız sizin de büyükse, bu jigheadi deneyebilirsiniz.

img_1317

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir