Haftasonu kaçamağı

Merhaba sevgili dostlar, haftanın yükünü attığım 29 Nisan Cumartesi akşamına ait av raporumu sizlere yazmak istedim. Yine LRF takımım ile, takımıma uygun maket balıklarla sarıkanat lüfer avlamak üzere çıktığım avdan boş dönmedim.

Bir haftanın iş yükünü ve sabah girdiğim sınavın da yükünü üzerimden attıktan sonra derin bir oh çekerek akşam suyuna artık gidebilirim dedim. Uzun zamandır konuşsak da görüşemediğim dostum Aydın ile konuşup akşam suyu için sözleştik. 18.00gibi buluşuruz desek de o da erken gelmiş ben de. Aracıma park yeri ararken iyice bunalmış, kıyıya gidene kadar oltamı hızlıca açıp bir an önce olta atma derdindeydim. Bu arada Aydın da iki sarıkanatı çoktan kandırdığını ve nerede kaldığımı soruyordu. Sabırsızlıktan yolun ortasına aracı bırakıp gidesim var derken bir aracın çıktığını gördüm. Diğer araç sahiplerinden önce davranarak park savaşlarında ilk skoru yazdım. Daha önceden de güzel avlara imza attığım lrf kamışım Nomura Hiro’yu ve LRF çantamı alarak avlağa doğru yola koyuldum.

Hızlıca meraya yürürken yolda denk gelen dostuma da selam verip koşar adımlarla kıyıya vardım. Aydın zaten iki sarıkanat ile kovasına balığını atmış, olta atmaya devam ediyordu. Hızlıca nomura hiro street 10gr lrf kamışımı kabından çıkardım. Çantamdaki shimano sedona c2000s ile kombin ettikten sonra maket balık çantama baktım.

Merada 8kişi olmasına rağmen sadece Aydın’ın tuttuğu balıklar vardı. Sanırım biraz erkendi. Isınma turlarını evergreen’e ait sığ dalarlı 8gram sahte ile başladım. İlk atışta bir iki vuruş aldım sandım fakat deniz anası imiş. Yaklaşık yarım saat suyu dövdükten sonra maria squash 10gram floating limon sahtesini denemeye karar verdim. Bir iki atış sonra bir vuruş aldım. Bir 5 metre kadar oltada kalsa da malesef düşürdüm. Bu arada Aydın da birini kepçe olmadığından sudan keserken düşürdü.

Biraz daha vakit geçince benim emektar marianın yerini alma vakti gelmişti. Bir kaç atış sonra tekrar bir vuruş aldım. Oltanın ucunda balık orta düzeyde sıktığım kalamayı açıyordu. Bir sarıkanat oltadaydı. Biraz sonra galiba düştü derken sahte balığın sağa doğru yön aldığını gördüm. Balık bana doğru yüzüyordu anlaşılan. Daha hızlı sararak boşluk vermesine engel oldum ve balığı kıyıladım. Bu arada Aydın da çantasına 1tane daha koymuştu.

Çok az vuruş almama rağmen bir balık kandırabilmek de nefsimi köreltmeye yetti. Tuttuğumuz balıklar, bir haftanın yorgunluğunu almaya ve huzurla eve gitmeme yetti. Yine uv sahtenin ayrıcalığını gördüm. Bir de lrf kamışı ile sarıkanat tutmanın tadı gerçekten bambaşka. Yorgunluğumu alan deniz üstüne bir de 26cmlik sarıkanat vermişti. Balıklarımızın bir kaç fotoğrafını alarak avımızı sonlandırdık. Herkese trofe tadında avlar dilerim… Rastgelsin…

Takım bilgisi

Kamış: Nomura Hiro Street 10gr

Makine: Shimano Sedona c2000s (2017 modeli)

Misina: Kendo 4 örgü 0,074mm ip

Sahte: Maria squash 95 F

LRF ile sarıkanat avı için ve av raporlarımı görmek için aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz.

LRF tekniği ile Lüfer- Sarıkanat balığı avı

Yağmurun ve rüzgarın meyvesi

LRF ile sarıkanat lüfer avı

Kasım mırmırları

 

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir