Gölkay’da LRF yarışması

Merhaba sevgili hobidaşlar, havaların ısınması ile balıklar da hareketlenmeye başladı. Ufak ufak antrenmanlara başladık diyebiliriz. Haftasonları fırsat buldukça haftanın stresini üzerimizden atmak için kendimizi denizin huzurla mavisine bırakmaya başladık. Av raporlarımızı sizlere yazmaya devam ederken bir de güzel haber vermek istedik. Gölkay’da bu 20 mayıs cumartesi günü gecesi başlayacak ve pazar öğlen bitecek LRF şenliğini kaçırmayın.

Gölkay’da LRF Kocaeli grubunun düzenlemiş olduğu ve şenlik havasında geçecek olan yarışmaya tüm LRF hobidaşlarını bekliyoruz. Aylar öncesinden canla başla çalışan büyük bir ekip, bizler için güzel bir etkinlik planlamakta.

Geçen sene yapılan yarışmada büyük sponsorların da desteği ile güzel bir yarışmaya imza atan ekip, bu sefer de tatlı suda LRF avcılığı üzerine bir yarışma düzenliyor. Hedef balıklar tatlı su levreği ve turna balığı olsa da sazan, kızılkanat gibi sürprizler de gölde mevcut. Sürprizlere açık bir gölde büyük turnaların ve sazanların olduğu Gölkay’da güzel bir etkinlik bu haftasonu bizi bekliyor.

Sadece LRF takımları ile yarışmaya katılabileceğimiz bu yarışma yine büyük sponsorlar desteğinde gerçekleşecek.

Yarışma kuralları ise LRF takımları ile silikon ve sert maket balıklar kullanılarak av yapılmasını amaçlamakta. Tamamen yakala bırak olarak gerçekleşecek yarışmaya gelirken, yanınıza bir kepçe ve bir kova almayı unutmayın. (KOVA getirmeyenler diskalifiye olacaktır.) Tuttuğumuz balığı hakem gelene kadar kovada bekleteceğiz ve sonrasında ait olduğu yere geri iade edeceğiz. 21 mayıs 06.30 da başlayacak yarışma 12.30 da son bulacak ve ödül törenine geçilecek. Tabi ki geçen senelerde olduğu gibi bol ödüllü ve çekilişli bir ödül töreni olacağından kuşkunuz olmasın. Yarışmaya önceden başvurabileceğiniz gibi  yarışma alanında da kayıtlar alınacaktır.  http://www.lrfkocaeli.com adresinden kayıt için gerekli şartlara daha detaylı bakabilirsiniz.

Yarışma sürdürülebilir avcılığın ve balıklarımızı korumanın, yaşatmanın önemini vurgularken; aynı zamanda kayıt için alınan ücretler de TEMA Vakfı’na bağışlanacak. Kayıt olan herkes adına iki fidan dikilecek ve LRF Kocaeli adına büyük bir ağaçlandırma yapılacak. Bu çevreci hareket karşısında şapka çıkartıyoruz ve gönülden tebrik ediyoruz.

Yarışma alanında LRF-Olta ailesi olarak biz de orada olacağız. Yarışma alanı Gölkaypark olarak navigasyona yazdığınızda hızlıca bulabileceğiniz bir yer olup, İzmit içinde tabelalarla da hızlıca bulabileceğiniz bir yer. LRF avcıları adına şenlik tadında geçecek bu yarışmaya hepiniz davetlisiniz. Sezonu güzel bir yarışmayla açacak ve LRF avcıları ile tanışma şansı yakalayacağız. Şimdiden bol trofeli av geçirmeniz dileğiyle… Yarışmada görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir