Fujin Evalı& Evasız Büyük&Küçük Kutular

Merhaba sevgili dostlar kişisel işlerimin yoğunluğundan dolayı bir süre yazamasam da yine buradayım. Bir kaç gün önce aldığım Fujin kutuları sizlere göstermek istedim. Hem de bu kutuların avantajı nedir bu konuyu da ele alırız istedim.

Bildiğimiz gibi jighead kutusu ve diğer malzemelerinizi toparlayacak, elinizi rahatlatan, aradığınızı bulmanızı sağlayan en önemli aksesuarlar kutular. Bunların başını ise jighead kutusu çekiyor. Kendi paketinden çıktıktan sonra nereye koyacağım muamması ve deniz suyuna temas eden jigheadin diğerlerini küflendirmesi beni bitiriyor. İğnelerin birbirine değmesi yüzünden bir sürü jigheadim suya girmeden küflendiğini de bilirim. Zaten uçları körelse bile ömrü bitiyor çoğu jigheadin. İğneleri en güzel saklayabileceğiniz kutu bana göre evalı jighead kutuları. Bunlarda alternatif tabi ki var. Ama bir kaç gün önce 24 tl’ye fujin evalı jighead kutusu ile tanıştım. Malzeme sert çıtçıtlı plastik kapağı ve evalı malzemesi falan benim hoşuma gitti. En uygun jighead kutusu olmasına rağmen kaliteli olduğunu gördüm. Bir de geldiği günden yoğun ilgi görmüş ve rafta 2 tane kalmış. 2 taneyi de ben aldım. (Tabi ki depolarında vardır). Jigheadleri içine dizerken ben dik şekilde kullanmayı tercih ediyorum. Ama uzun jigheadleri yine yatırmak gerekiyor. Ama aklınızda nasıl olduğu canlanması için çantamı dizip size fotoğrafını atayım.

 

Benim iki ayrı çantam var. İkisine de bu jighead kutusundan birer tane ayarladım. Bir küçük çantama bir de büyük çantama bu kutudan yerleştirdim. Kutuların avantajlı yanı boyutları da çok büyük değil.

Bir de bu kutunun evasızı var. Yani içinde sünger olmayanı. Ben bazen maket balıkları bu tür boş kutulara koysam da aslında bu kutuyu bu sefer farklı değerlendirdim fujin kutuya fujin yummy silikonları koydum. Fujin yummylerin zaten sıvısı yoktu. Dışı jelle kaplıydı. Paketin ağzı kapalı kalsa yeterliydi. Ben de bu kutuya aktardım. Herhangi bir bozulma vs olursa da sizlerle paylaşacağım zaten. Hemen o kutunun da fotoğrafını ekleyeyim.

 

Bir de büyük kutu… Evalı bir kutu daha var. Boyu biraz daha büyük. Bu kutuyu da aslında spincilerin jiglerini vs koymalarını için yapılmış ama ben ona da jigheadlerimi düzenlemek için kullanacağım. O kutu da yine aynı eva malzemeden yapılmış taban ve aynı plastik. Yani küçük kutunun büyüğü.

 

Üç kutu dışında bir de bu büyük kutunun evasızı ile büyük kutunun ince evasız modelleri de var. Aslında onları da almayı düşündüm. Ama sonra aylık harcama limitimi geçeceğimi fark ettiğimden o kutular da sonraki aya kaldı.

Yeni jighead kutusu almayı düşünenler için 24 liraya evalı küçük kutu bence çok güzel ve çok başarılı. Jighead kutularının çok pahalı olduğu zamanda fiyatı ile de alternatifler içinde güzel bir seçenek olduğunu düşündüğümden sizlerle de paylaşmak istedim. Başka bir yazıda görüşmek üzere, hoşçakalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir