Fujin Çift Taraflı Jighead Kutusu

Merhaba sevgili hobidaşlar kısa süre önce aldığım ve kullanmaya devam ettiğim beğendiğim bir kutuyu sizlere de göstermek istedim. Daha önce çift taraflı spro jighead kutusu kullanıyordum fakat bu yeni kutu işimi daha da kolaylaştırdı. Hem malzemelerimin çoğu elimin altında olmuş hem de üç kutuluk yerden kurtarıp çantamda alan da sağlamış oldu.

Fujin çift taraflı jighead kutusu, diğer kutulara göre jighead koyabileceğiniz aralıklar çok daha sık. Bu sayede çok fazla jigheadi ters düz olacak şekilde sıkıştırabilirsiniz. Elimdeki iki ayrı jighead kutusunu boşaltıp tek kutuya sığdırabildiğimi belirtmeliyim (%80-85 kadarını sığdırdım). Bir diğer yüzü ise istediğiniz gibi aralıklarını ayarlama özgürlüğü veren saklama kutusu. Bu kısma ise maket balık, jig, klips, makas vs artık canınız ne isterse buraya sıkıştırabilirsiniz.

Jigheadlerinizi eğer resimde benim yaptığım gibi ters düz olarak koyarsanız birbirlerine sürtmeden çok rahat bir şekilde ben gibi yerleştirebilirsiniz. Yada tek yön yapıp bir çizgi atlayarak da koyabilirsiniz. Artık tercih size kalmış.

Resimde gördüğünüz şeffaf plastikler takıp çıkartarak aralıkları ayarlamanıza olanak sağlıyor. Böylece benim jigleri koyduğum bölmeler gibi bölme oluşturup istediğiniz ürünü koyabilirsiniz. Bu resimdeki görüntüden sonra ufak bir değişiklik ile minik savagear makası da bir bölmeye koyup her klips bağlamam gerektiğinde aramaktan kurtuldum.

Bu çift taraflı kutu sayesinde aşağıdaki resimdeki sağda duran üç kutuyu soldaki tek kutuya yerleştirmeyi başardım. Hem de çantamda üç kutu yerine tek kutu taşıyarak yer konusunda da tasarruf ettim. Boyut konusunda da 16×11.5×3.5 cm boyutlarında.

Yeni çıkan ürünleri denemeyi sevdiğimi herkes biliyordur sanırım. Bu sefer boşa masraf değil de gerçekten güzel bir ürünü çantama attığım için sevindim. Bazen ufak tefek şeyleri denemek için bile aldığım oluyor. Sonucu ise çantamda yer bulamaması oluyor. Bu sefer çantada baş köşeye koydum. Jigler klips, makas, jigheadler hepsi elimin altında tek kutuda ve ulaşımı da kullanımı da çok kolay. Değerlendirmek isteyen için tam adını ve linkini de en aşağıda sizlerle paylaşayım.

Başka bir yazıda görüşmeden önce diğer yazılara da göz atmayı, bu yazı dahil sitemizde toplamda 305 farklı yazı olduğunu hatırlatayım 🙂 Bence diğer yazılara da mutlaka göz atın. Görüşmek üzere hoşçakalın…