Fish Up! Mütevazi Fiyat İddialı Avcılık

Merhaba sevgili dostlar, daha önce ülkemizde olmayan fakat yurdışında özellikle tatlısu avcılığında Ukrayna’da çok kullanılan bir marka olan FishUp, ülkemizde de satışa girdi. Bir kaç çeşidini inceleme fırsatım da oldu. Özellikle dikkatimi çeken bir durum renkleri oldu. Perch, turna avcılığında kasnada ve bir çok tatlısu balığında en uygun nokta atışı renklerle çıktı.

Bir kaç çeşit silikonun bir çok rengi de mevcut. Scaly 7 cm, Real Craw 3.6-4.8cm, Flit 5.5cm, 7.7cm, 10.4cm, Catfish 7.5 cm, Baffifly 3.8cm, ARW Worm 5.5 cm çeşitlerini tek tek inceleme şansı edindim.

Aksiyon konusunda gayet verimli olacağına inandığım gibi bir de dikkatimi çeken şey şu oldu: Bazı silikonlara Peynir kokusu eklemişler. Silikonlarla ilgili açıkçası yeni bir silikon alırken aksiyonlarından çekiniyordum. Sebebi silikon malzemesinin kalitesi malesef her silikonda aynı değil. Bu durumda da silikon suya girdiğinde iyice sertleşip aksiyon olayı bitiyor. Bu silikonda ise en ilgi çekici kısmı silikonların malzemesi gerçekten çok güzel. İşin güzel kısmı sıvısı olan silikonlar gibi bir de koku eklemişler. Kaşar peyniri gibi bir kokusu olan silikon seçeneği hatta renkleri de var. Eskiden sazana kasnaya giderken avcılığı arttırsın diye reçelli peynirli ekmekli bir bulamaç yapıp bölgemi yemlerdim. Aklıma ilk gelen de bu oldu. Tatlı suda minik silikonları çok düşük gramajlarla minik aksiyonlarla çok daha avcı hale getirebilirsiniz.

Turna, perch, kasna gibi balıklarda doğru meralarda çok güzel işler yapacağına şüpheniz olmasın.

ARW WORM serisine özellikle değinmek istedim. 5 Farklı rengi var. Kullandığımız ecogear silikonlardaki gibi bir yapısı var. 5.5cm boyunca ve kalınlığı da yeterince ideal. Bence bu silikonla istavrit sezonunda da gayet güzel işler çıkaracağım. Boy olarak istavrit ve mırmırda en ideal boylardan biri bana göre.

ARW WORM

Tüm silikonlarda Lox Green Black rengine özellikle bakmanızı öneririm. Tatlısu için pembe ve beyaz renklerinin güzel iş yapacağı Flit 4” serisini de mutlaka inceleyin.

Bir çok renk seçeneği, boyu, kaliteli silikonu dışında en güzel yanlarında biri de fiyatları! Türkiye’ye henüz girmesinden dolayı olsa gerek, fiyatları 15 tl üzeri bir tek silikonu dahi yok. Her pakette en az 8’er 10’ar adet de silikon mevcut. Eğer tatlısu avcılığı ile ilgileniyorsanız bu ürünleri mutlaka inceleyin derim. Tuzlu su için de dip balıklarında etkili olacağını düşünüyorum. Sezon açılmadan çantama bir kaç tane attım tabi ki. Sezon açılıp kendini kanıtladığında da aranan silikonlardan olacağına şüphem yok.

Kokulu silikonların yine kokusunu kaybetmemesi için silikonları kabında saklamanızı öneririm. Dayanıklılık konusunda büyük bir beklentideyim. Aksiyon konusunda ince kuyrukları avcılığına avcılık katacak diye düşünüyorum. Sezona giriş fiyatlarını da göz önünde bulundurunca bu silikonlar çantadaki şekerlemeler olarak herkesin çantasına girecektir.

Aklınıza takılan soruları yorum olarak yazmayı unutmayın. Yine iletişim bölümünden de her zaman bizlere erişebileceğinizi unutmayın! Herkese rastgelsin…