Ekim ayının son mırmırları

Çok sevdiğim bir ağabeyimin araması üzerine dayanamayıp LRF oltamı ve sırt çantamı da aldığımla kendisiyle buluştum. Akşam 8 civarı avlak yerimize indikten sonra oltalarımızı suyla buluşturduk. Uzunca bir alanda aralıklarla olta atarak meradaki balık durumunu yokladık. Malesef ne yosunluk alanlar ne taşlık alanlar ne kumluk… Hepsi boş. Bu sırada bölgede bir kaç LRF’ci ile de karşılaştık. Yemli oltalar da suya atılmış ama kovalar boş. Uzunca bir yol gittiğimizi fark edip geri döndük ve bir kaç atış yapıp geri dönmeye karar vermiştik. O sırada arada oltayı küçük kaya balıkları ziyaret ediyordu. Tam o sırada beklediğim vuruşu aldım. Yaklaşık on metre önümde vuran kafa atışlarından da anladığım kadarıyla mırmır yemi yutmuş geliyordu. Biraz yorduktan sonra kepçeye almayı başardık.

Aradan on dakika geçmiş heyecanını üzerimden atamamışken daha büyüğü oltama bindi. Bu sefer ağzında hırsız iğne sırtında ise jighead balığı tutmuşlar. Bu sefer kendi yaptığım hırsız iğne iş yapmıştı. İkisinin boyu da hemen hemen aynıydı (27 cm -30cm) Bu işin en güzel tarafı da olta takımı ağırlığı 300 gram iken balıkların her biri 400gr üstünde 🙂

Sonrasında yine kaya balıklarının ziyaretleriyle biraz daha vakit geçirdikten sonra avımızı sonlandırdık. Av sonrasında yemli oltalarla tutanların kovasında da bir tane mırmır gördüm. İlerleyen zamanlarda buralar daha da hareketlenecek gibi görünüyor.

img_1310

Takım Bilgisi

Makine: Shimano Exage 1000FD

Kamış: Savagear 0,5-7 gr 210 cm

Misina: 0,18 Trabucco mono

Yem: Berkley gulp motor oil 5cm

berkley-gulp-sandworm-nereis-2-24-motor-oil-red-fleck-527433-b

  1. Henüz mırmır yakalamak nasip olmadı , bulunduğum yerde yok sanırım. güzel av olmuş devamını gelir inşallah

    1. Elimizden geldiğince avlarımızı ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

  2. Bu balıklar bu oltayla mı çıktı. Biz de hala istavrit tutalım

  3. Yemli oltalar da suya atılmış ama kovalar boş.. siz iyi tutmuşssunuz ama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir