Ecogear Aji Shokunin Silikon İncelemesi

Merhaba sevgili dostlar, geçen sezon inceleme şansı bulduğum ve bir kaç rengini aldığım aji shokunin silikonu inceleyeceğim.

Renksiz, kokusuz ve yapısı oldukça yumuşak. Sert olmamasından dolayı aksiyonu konusunda da gayet başarılı. Kokusuz silikonlarda verim olayını en çok etkileyen durum, aksiyon olayıdır. Silikonu suya attıktan sonra dümdüz kalması yerine gerçek kurt gibi hareket verilebilmesi yani yapısının yumuşak olması, bu ürün için en büyük artısı.

Silikonun uzun olmasından dolayı kısa jigheadlerde verimi arttırmak adına hırsızla av yapmanın verimi daha da arttıracağını düşünüyorum. Benim meralarımda verimli olduğunu düşündüğüm silikonlar genellikle uv özelliği olan ve simli olan aksiyonu güzel silikonlar. Bu kriteri göz önünde bulundurarak simli bir rengini seçtim.

Genel olarak aksiyonu olsun yumuşaklığı olsun beni memnun eden bir ürün. Dayanıklı olduğundan isomeler gibi kopacağını da düşünmeyin. Bir çok farklı rengi mevcut. Hatta bazıları uv ve glow özelliklere de sahip. Bu yönden de kokulu silikonlar için ön plana çıkıyor. Belki istavrit avları için biraz uzun kaldığını söyleyebilirim. Fakat bu durumu da hırsız iğne kullanarak artıya çevirmek mümkün.

3” yani 7 cm lik bu silikonlarda şeffaf simliler marmara denizinde gayet verimli diyebilirim. Bazen pembe ve sarı renkler de çok başarılı olabilmekte. Renk konusunda seçimi aslında deniz durumuna göre seçmek daha sağlıklı olacaktır. Bu konuda da seçime yardımcı olabilecek diğer yazıya göz atmanızı önerebilirim.

UV ve Renk Seçimi Hakkında

Hafif loş ışık alan meralarda akşam ve gece avlarında verimli olabilecek bir silikon. Aksiyon ve kullanım hakkında güzel bir videoyu  da aşağıya ekledim. Ecogear’a ait diğer silikonların da kullanımı hakkında güzel bir video.

O zaman herkese rastgelsin…

Orjinal – GLOW – UV ışık altında fotoğrafları da sırasıyla ekledim.