Duo Toto Yurameki inceleme

Duo markası, LRF kullanıcılarına yönelik maket balıkları ile bu alanda en çok tercih edilen marka sanırım. Özellikle Tetraworks serisi ile bir çok çeşitte ve her çeşite ait farklı bir sürü renk seçeneği ile bizlere seçim konusunda olanaklar sağlıyor. Ürünlerin yüzüş kalitesi ve markanın vermiş olduğu güvenle, fiyatları yüksek olmasına rağmen tercih sebebi olmaya devam ediyor. Duo Toto Tetraworks serisi olan Yurameki ürününü satın aldım ve yüzdürme fırsatı buldum.

Yurameki teknik özellikleri açısından;

  • Boy : 48 mm
  • Tip : Sinking (Batan)
  • Ağırlık : 6.3 gr
  • Aksiyon: Kuyruktan salınım
  • İğneler : #12

Bu ürünü tercih ederken dikkat etmeniz gereken şeyler var. Bunlardan birincisi bu ürün gagasız bir ürün. Bu da aslında yüzüşü biraz daha zorlaştıracağı anlamına gelmekte. Bu ürün biraz daha profesyonellik isteyen ama daha çok aksiyon çeşidi deneyebileceğiniz, yani aynı zamanda özgürlük veren bir ürün. Ben gibi ürünü atıp dümdüz çekmek sıkıyorsa, bu ürüne farklı aksiyonlar verebilirsiniz. Başlıca kullandığım bir kaç aksiyonu denedim. Hepsinde de aksiyonlarında bozulma vb yapmadan istediğim cevabı verdi. Ürün sinking yani batan cins olduğundan derin meralarda güzel iş yapacağından sığ meralarda çabuk batıp da dibe takılmasına dikkat edilmesine özen gösterilmeli.

Sarımlarınızda çabuk battığını göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Ürün bir çok renk yelpazesi ile karşımızda. Tetraworks Toto 48 serisinden olan bu ürün, UV ve glow özelliklere sahip bir çok makete sahip. Ben de bunlardan en sevdiğim rengi buldum ve bir kaç resim çekip buraya attım. (Bkz: Yurameki, UV ve Glow ) Uv özellik nedir ve glow özellik nedir sorularını sizler için daha önceden cevapladığım için bu konuya link vererek geçiş yaptım.

Ürünlerin renklerine göre gece yada gündüz kullanımına tercih edebilirsiniz. Bulanık sularda avlanıyorsanız sarı turuncu ve renkleri parlak olanları tercih edebileceğiniz gibi berrak sularda da merada yemlik balıkların taklidi renklerde yani gerçek balığa en çok benzeyen renkleri tercih edebilirsiniz. Levrekten istavrite kadar bir çok balığın tercih ettiği kendini ispatlamış bu ürünü alırken tek dert etmeniz gereken kısım sanırım fiyatı. Bütçenizi ayarladıktan sonra size LRF avlarında spin avlarındaki zevki verecektir. Trofe balıkların da tercihi bu ürünleri incelemenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir