Duo Tide Minnow 75 Sprint değerlendirme

Merhaba sevgili LRF’ci dostlar. Balık tutamadığımda balıkçıya gitme gibi bir hastalık oluştu şu sıralar bende. Bu durum da çok fazla olduğu için balıkçımda çok fazla zaman geçirmeye başladım. Tabi ki bunun iyi yanları da var. Bir çok ürün inceleyebiliyorum, sahte renklerini ve modellerini görme şansım oluyor.

Rapala konusunda LRF aralığında bizim bildiğimiz daha doğrusu en çok reklamı yapılan sahteler toto serisi şüphesiz. Herkesin çantasında bir adet zebra glow vardır eminim. Ben de bu durumu biraz farklılaştırmak için farklı sahteler peşindeyim. Açıkçası herkes toto shadow zaten kullanıyorken sizlere de faydalı olmak için farklı sahtelere yönelmeyi araştırmayı tercih ediyorum.

Sert sahteler konusunda LRF’cilerin zorlandığını düşünüyorum. Açıkçası atış erimleri iyi olan ve 5-10 gr arası sahteleri bulmakta güçlük çekiyorum. Bunu da göz önünde bulundurarak LRF sınırlarını biraz zorlayan bir sahteyi bugün sizlere yazıyorum.

tideminnow75sprintcolors

Duo Tide Minnow 75 Sprint: Bu sahte 11 gr ağırlığında. Yani LRF kamış atar aralığının en üst seviyeleri diyebilirim. Öncelikle bu sahteyi alacak arkadaşların kamış atar aralığına göre hareket etmelerini öneriyorum. Bu durumu da belirttiğime göre Duo’nun bu pink sardine rengi beni almaya itti. Açıkçası böyle pembe ve turuncu gibi ara renkler, sebebini bilmediğim şekilde balıkların ilgisini çekmekte. Bu durumu da takıntı haline getirmeye başlamışken gözüme de ilişince dayanamadım.

img_1118

Gelelim aksiyona: Açıkçası ürün çok şirin ve renkleri dolayısı ile bulunduğum bölgede bulanık sularda kesinlikle kullanabileceğim güzellikte bir ürün. Bu ürünü test etsem de tek başıma avlandığımdan dolayı çekim yapma şansım olmuyor. Bundan dolayı Duo’nun sitesinden aksiyon videosunu sizlerle paylaşacağım. Bu arada kişisel değerlendirmem de şu şekilde: Ürün beklentinin üzerinde uzağa gidiyor. Çünkü biraz ağır kalıyor. Bunun dışında ürünü yavaş sararsanız aksiyon biraz bozuyor. Normal sarım ve hızlı sarımlarda ise hem kamışın ucunda Duo’nun titremesini hissedebilirsiniz hem de aksiyon güzel veriyor. Tabi hızlı sarımdan kastım normalin az üstü. Abartmamak lazım bu durumu da. Atarken havada bilya yapısı sayesinde olimpik bir atlayış ile dikine suya atlayıp, gelirken kısa titreşimlerle şaşırmış balık havasında size doğru gelişini seyretmek keyifli. Benim tercihlerimde çantamda ilk sıralara direkt olarak gelen bir ürün. Tavsiye konusu ise kamış aralığınıza uygunsa Duo kalitesini yine konuşturmuş diyebilirim. Herkese iyi eğlenceler…

img_1889

Teknik özellikler:

Boy : 75 mm
Tip : Sinking (Batan)
Ağırlık : 11 gr
Dalma Mesafesi : Sarım hızına göre
Aksyon : Yalpalayan
İğneler : Gamakatsu ST46 # 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir