Duo Tetraworks Kura Kura

Duo JPN resmi sitesinde yayınlanan ve ürünlerin resimlerini paylaştığı Kura Kura ürünleri çok yakında Türkiye piyasasına da sürülmeye hazırlanıyor. Japonya resmi sayfasındaki tanıtımı biraz inceledim. Ürün ağırlığı, boyu ve aksiyonu hakkında biraz tüyo vermek için de bu yazıyı ürün çıkmadan sizlere ulaştırmak istedim…

Duo Tetraworks Kura Kura

Toto serisi ile alıştığımız o yapının dışında bambaşka bir ürün geliyor! 2.5gr ağırlığında,  yavaş aksiyonlu 3 cm boyunda ve tek iğneli! Bunun yanı sıra kırmızı ve tekli iğnelerle modifiye edilmiş. Yani alıştığımız üçlü iğneler yok.

Püf nokta: Yukarıdaki katalogda yanında sarı simge olan üst serideki ürünlerle ilgili Duo yetkilisinden bir açıklama daha aldım. Sarı renkteki bu ürünler haze balığına yönelik ürünler olduğunu söyledi. Bu balığı biraz araştırdığımda Japonya’da bu balığın çok ünlü ve özellikle bu balık avcılığına yönelik avlar yapıldığını gördüm. Sularımızda pek bulunmasa da aslında bu ”HAZE” balığına yönelik ürünler sularımızdaki kaya balığını andırır nitelikte.

Renk yelpazesi ile ilgili yapılan açıklamada: ” There is also a vast range of colors to choose from with the line up of natural  chrome colors to the highly visible colors for the muddy water. ” (Doğal krom renkleri ile çamurlu su için görünür renkler arasında seçim yapmak için geniş bir renk aralığı vardır.)  

Haliç bölgelerine özel üretildiğini belirten açıklamada iğne dayanıklılığının güçlendirildiğinden bahsedilmiş. Uzun damağı ile görünüşe göre derin dalarlı bir sahte var karşımızda.

3cmlik boyda ve 2.5gr ağırlığında. Amerika’da 13 dolara satışta gördüğüm bu ürün, ülkemizde de Duo tetraworks toto42 serisi ile yakın fiyatlarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Aksiyon olarak da ”Dead – Slow” yani ölmeye yakın balığın su içindeki yalpalaması gibi yüzdüğünden bahsetmiş. Tabi sert sarım yada yavaş sarım aksiyonları da illa ki değişecektir. Anlaşılan düz sarım ile kendiliğinden aksiyonlu bir ürün.

Kullanım alanlarına gelecek olursak, tatlı sularda turna ve levrek (perch) balığı avında iş yapacağı kesin, bunun dışında denizlerimizde de boyunun küçük olması da levrek katili olacak gibi. Paketleri üzerinde Glow özelliği olanlar yazacak ve tetraworks serisi ile aynı kutuda satılacak sanırım.

Yakın bir zamanda bu ürünlerin ülkemizde de satışa çıkması bekleniyor. Bir video ekleyelim aksiyon ve sarım hakkında da fikir versin istedik. Merada kaya balıklarını topladığına göre derinden gelen bir sahte. Umarız sizlere daha güzel balıklar vurur. Rastgelsin…

Bu videodaki balık da gobi balığı imiş. Yukarıda belirttiğim haze balığı cinsinden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir