Dünya Kupası mı Balık avı mı -17 Haziran

17 Haziran Pazar akşamı tam da Almanya- Meksika maçının olduğu saatte evden çıktım. Bazen balık aşkı futbol aşkını bastırıyor işte. 18.30 gibi evden çıksam da trafik park yeri derken kıyıya gelmem 20.00 ‘yi geçmişti. Felaket bir dalga vardı ki hava raporları yanıltacak galiba demiştim. Olta falan açılacak durum yoktu. Video çekmek istedim rüzgar sesinden sesim de anlaşılmayınca yapacak bişey yok dedim.

Biraz gezindikten sonra bizim balıkçı grubumuz da anlaştığımız gibi gelmişti. Hazır bayram tatilini bulmuşken herkesin aklı balıkta tabi… Neyse rüzgar falan dinlemedik açtık oltaları. 3 gr jig denedim ama utanmasa suya düşmeyecekti rüzgardan. Sanırım 5metre zor gitti. 6grama çevirdim biraz daha iyiydi. On dk sonra bir balık aldım. Tam o sırada Yüksel abi de Emre abi de birer tane aldılar silikonlarla. Fakat rüzgar şiddetliydi. Şiddetini kesmesi bir saat kadar sürdü ve balık 21.20-21.40 gibi başladı. Sonrasında değmeyin keyfimize. İri istavritler ispariler uçanlar kaçanlar derken yorulduk. Tam da meramıza açılan kafeden de faydalanıp birer de kahve molası verip muhabbet eşliğinde balığa devam ettik.

Erhan hocam, Üzeyir abi, Yüksel abi, Emre abi sohbet muhabbet eşliğinde balığa devam ettiler. Bu sırada hepimiz silikon ağırlıklı çalışsak da ben üç baby sardine kestirince dayanamayıp blueblue jige döndüm. Zaten rüzgar da olmadığından 3 gram 13 no renk üzerine biraz ışık vurup glow özelliğini de ön plana çıkarttıktan sonda kamışa işaret parmağımla ufak ufak vurdurarak normal sarım yaptım. Balıkların yarısı da jigle alındı. Jighead silikon kombinasyonunda tuttuğum kadar suya düşen oldu. E tabi kedileri de unutmadık. Gözgöze gelince o bakışlara kıyıp balıkları eve götüremiyorum. Yarısını kedilere verdim belki daha da fazlasını. He bu arada bir arkadaşa da lrfyi gösterirken ilk atışta ispariyi yakaladı. Galiba yüksek dozda lrf soludu o da. 

Tam bayram tadında güzel boylarda istavritler ve hoş sohbet muhabbetle geçen bir avdan geriye aşağıdaki resimler kaldı. Başka bir av raporunda görüşmek üzere…

Alper’in Takımı

Shimano diaflash bx 1-7gr 244cm

Shimano Rarenium 2500 fb

Sunline 0.06mm – stroft 0.15mm fc

Erhan hocanın takımı

Shimano Diaflash ax 1-7gr 210 cm

Shimano soare c2000pgss 

Sunline 0.04 ip – leader

Üzeyir abinin takımı

Shimano lurematic 0.5-10 gr 

Shimano Soare c2000pgss

Sunline ip -leader

Yüksel abinin takımı

Shimano Blueromance 0.5-8gr 

Okuma ceymar 10

0.10 mono misina

Emre abinin takımı

Favorite whitebird 1-7 gr

Shimano Catana 1000 FD