Duel Hardcore Moe-B sert sahte

Merhaba sevgili dostlar, bugün elimde sert sahtelerden güzel renklere sahip teke görünümlü bir sahte var. Bu sahtenin aksiyon videosunu yazının en altında görebilirsiniz.

img_1677
Elimdeki imkanlar dahilinde farklı ürünleri alıp denemeye devam ediyorum. Bu sefer de Duel markasının teke görünümlü, kutusunda moe-b ve sinking yani batan cins olduğu yazan bu maketi inceleyeceğim.
Öncelikle duel ürünleri ülkemizde zor bulunan ve arka raflarda kalmış ürünlerinden olsa da bu resimdeki gibi sahteleri av bayilerinde sorarak yada arka rafları karıştırarak bulabilirsiniz. Ben alırken ürünün markasından çok renk ve duruşuna önem verip denemek amaçlı alıyorum. Siz de buna benzer ürünleri fiyatına bakarak eğer uygunsa deneyebilirsiniz.
 img_1676
Ürün öncelikle sinking bir ürün. Yani batan bir model. Bunun anlamı sarmayı bıraktığınız anda dibe iner. Yani bi sigara içeyim derken bu sahte dibe takılabilir dikkat 🙂 Ağırlık bakımından 4.5gr ve uzunluğu 5cm boyunda. Yani ideal bir levrek yemi. Yada eşkina yemi yada bu boylarda teke ile karnını doyurabilecek tüm balıklar olabilir.
Ürünün üstü kırmızı mavimsi diğer yanları kırmızı renkte ve uzun gagalı bir ürün. Gagası biraz ince yapıda kırılgan dursa da uzun olduğundan dipten gelmesi için tasarlanmış. Eğer uv feneriniz varsa çok daha rahat bu ürünün balıklar tarafından nasıl göründüğünü de test edebilirsiniz. Ben de en yakın zamanda uv fener sizler için temin edeceğim.
duel-hardcore-50s
Aksiyon tekniği
Genel olarak ürün tarifini yaptıktan sonra bu ürünün aksiyon kısmına geçelim. Tekelerin kendi yüzüşlerini youtube üzerinden izleme şansınız olursa daha net aksiyon gözünüzde canlanır fakat ben yine anlatayım. 5-7cmlik kısa sert vuruşlar yaptırın. Sonra 3-5sn bekleyin. Yemin mera derinliğine göre attıktan sonra dibe inmesini bekleyip oltanızın ucu ile aksiyon verebilirsiniz. Kamışla aksiyon verip makine ile boşunu alın. Zaten 5cmlik bu sahteye küçük bir balık atlamayacağından kalamanızı da ani bir vuruşta düğüm yada misinanızın da patlamayacağı şekilde yani çok sert olmayacak şekilde ayarlarsanız, balık vurduğu anda sahtenizden olmazsınız. Aksiyonları kısa ve sert verin ki teke yüzüşü gibi olsun.

  1. Çok güzel gözüküyor. Ben teke benzeri duo ebikko denemiştim. Güzel takoz istavritler denk geldi bu sahte ile de güzel balıklar alınıalınır bence.

    1. Engin abi teke yada mamunu yem olarak yiyen tüm balıkların, doğru aksiyonla atlayacağını düşünüyorum. Sanırım iş biraz da kullanan kişi ve merasında bitecek 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir