Dam 5-15 telespin kamış

Merhaba sevgili dostlar. Kısa bir süre önce bu kamışı aldım. Hem amacım teleskopik bir kamışı denemek hem de atarına biraz daha spine yakın bulmak bana güven verdi.

Teleskopik kamışlar iç içe geçmeli ve çok parçadan oluştuğundan her bir birleşim yerinden kırılma riski yüksek kamışlardır. Bir de lrf gibi incelik işin içine girince mini lrf kamışında bu şekilde bir atar tercih ettim. Açıkçası çok da hoşuma gitti. Kamış cep kamışı resmen. Kapanınca 45 cm civarı bir boya geldi. Stepne olarak çantanın bir kenarına da iliştiriverdim.

2 gr gibi atışlarda sağır kalıyor. Yani jigheadi hissetmekte zorlandım. Ama 3 -12gr arası çok güzel geldi. Hatta 5gram kurşun takıp 5li çapari ile av bile yaptım. Fazla balık olduğunda kamış “U” şekline geldi. Kırılacak mı yoksa esneyecek mi diye çok merak ettim ama esnekliğiyle açıkçası fazlasıyla beni şaşırttı. İyi ki almışım bu stepneyi dedim. Eğer minik bir oyuncak arıyorsanız bu ürünü tavsiye edebilirim. Gramaj aralığı tam olarak lrfde hassasiyeti tabi ki vermedi ama teleskopik ve esnek bir kamış arıyorsanız bu kamışı inceleyin.

Bana teleskopik bir lrf kamışından beklentim olan esnekliği ve güveni verdiğini söyleyebilirim. Hissiyatta ise diğer asıl lrf kamışlarına göre bir tık aşağıda kalsa da teleskopik lrf kamışı arayanlar için bu kamışı 3-12gr olarak düşünüp incelemenizi öneririm.

Herkese rastgelsin.