Daiwa 2-8 gr kamış

Daiwa 2-8 gr atar aralığı olan bu kamış alt atar aralığının yüksek olması dezavantajı dışında herhangi bir sıkıntı yaratmadı. Genellikle 3 gr jighead ile çalışmak zorunda kaldım, çünkü 2gr jigheadler de hissiyat konusunda biraz zayıf kalıyor. 3 Gr jighead ile çalışırken defalarca gümüş balığı kaya balığı istavrit aldım. Balığı kancaya taktırdığınızda hissetmeme gibi bir durum söz konusu değil. Sadece alt atar aralığı jighead kullanımını biraz kısıtlıyor. Balığı aldığımı hissettiğimde de gerekli kalama ayarıyla ve dikkatle kullanıldığında ne misine koptu ne kamış ne makine hasar gördü. Yeter ki balığı kamışla kaldırmayın! Yani kamışın atar aralığı dışında kötü bir tarafını görmedim.

img_0720

Kamış turuncu görünümü internette çok kötü dursa da elime aldığımda güven veren ve estetik yapısı olduğunu gördüm. İki parça olan bu kamışın en uç üç yüzüğü çok dar ve gece misina takarken ışığa ihtiyacınız olacak. Alırken Daiwa’nın adının olması bile size gerekli güveni verecektir. İsminin prestij olduğu böyle büyük markalar alt sekment ürünlerinde daha dikkatli çalışmalar yapıp prestijinden alt sekment ürünleriyle kendi başına iş açmazlar. Bir kaç yerde göl kamışı yazısı görebilirsiniz. Fakat bu sadece göller için üretilmiş bir kamış değildir. Ben hep denizde kullandım ve tuzlu suyun diğer kamışlara etkisi dışında ekstra bir deforme göstermedi.

Kamışla balığı kıyılatmak ile kamışla kaldırmak malesef aynı şeyler değil. Balığın sudaki zorlaması ile sudan çıkarıp ucuna ağırlık takarak ve onu sallayarak kaldırmak çok farklı şeyler. Atarı düşük bu kamışlarla oltamınızın ağırlığından daha ağır balıklar yakaladığımız oluyor. Yüksek karbon yapıda da olsa, atar aralığı çok düşük kamışlarla balık tutuyoruz. Bundan dolayı kamışınız bi yerden patlayabilir yada deforme olduğundan daha az avda kullanabilirsiniz.

Teknik özelliklerine bakacak olursak ; kapalı boyu 119 cm ve turuncu bir kılıfı ile birlikte geliyor. Dayanıklı eva sap, uzun boyu 220 cm, 9 halkalı, 2 parçalı, 170 gr ağırlığında bir kamış.

 1. Merhaba ,
  Bir kaç sorun olacak ;
  Bu kamış uçtan mı yoksa ortadan mı esnemektedir.
  Bir de üzerine çok kamış elinizden geçti , hangisine yakın bir tokluğu bulunmaktadır.
  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Yasin bey merhaba, Kamış uçtan esneyen sert bir kamış. Elimdekilere göre Nomura en sert kamışım. Sonra bir tık yumuşağına bu kamış gelirdi. 0,5-7 gr savagear kamıştan bir tık serti. 2 gr altı jigheadlerde biraz hissiyatı düşük gelmişti bana.

 2. Merhabalar.

  Öncelikle sitenizi çok beğenerek okuyorum ve ilgiyle takip ediyorumm. Böyle bir site hazırladığınız için çok teşekkürler. Benim sorularım şöyle,
  1-Daiwa legalis 1-12 gr 244 cm olan kamışın sağlamlık ve hissiyat hakkındaki düşünceniz nedir?
  2-Videolarını da izlemiş olduğum fujin salty rugger 0,8-10 gr 230 kamış da ilgimi çekmektedir. Bu kamış hakkında da düşüncenizi paylaşabilir misiniz?

  Çok teşekürler şimdiden.

  1. fujin 0,8-10 kamış benim elimde yok. Ama alacağım galiba. legalis yerine daiwa alacaksanız ninja 2-12gr var daha güzel bence. legalisi ben çok çok beğenmedim. Çok standart bir kamış olmuş. Fujin saly de fiyatına göre normal bir performansı var. Yani o fiyatlara alınabilir kamış bence. Ama biraz daha bütçe ayırırsanız boreas almanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir