Berkley Gulp Alive Kırmızı (Kokulu) 10 cm silikon

Berkley Gulp ürünleri yapısı solüsyonla şişen yani içine sıvı hapsederek su içinde o kokuyu yayarak avcılığını arttıran kokulu silikonlarda en çok verim alınan ve sağlam yapısıyla çabuk kopmayan bir çok renk çeşidi ile tercihlerinizi yapabileceğiniz, yeni başlayanından tutun en profesyoneline kadar herkesin çantasında bulundurduğu silikon kokulu kurt görünümlü LRF yemidir. Bir çok renk model tür çeşit ayrımı yapılmasından dolayı bugün sadece Alive ürünlerinden kırmızı renkteki üründen bahsedeceğim.

capturejpg-53afbd2-e0ac-4997-ad

Ürün sıvısı burna biraz kötü koksa da balıkların çok ama çok sevdiği bir sıvı. Hafif kaygan yapısı koyu bir rengi var. Silikonlar ise normal silikonların aksine yapısında süngerimsi bir durum söz konusu. Avınızda kullandığınız bu ürünü kullanım sonrasında aynı sıvı içine yatırmazsanız silikon kurur ve sertleşerek bir daha kullanılmaz hale gelir. Uzun boyu dolayısıyla eşkina mırmır gibi levrek gibi balıklarda etkili sonuçlar gösteren bu ürünü ben hırsız iğne ile kullanıyorum.

Her gulp ürününün sıvısı ayrı olup birbiri ile karıştırmamak gerektiğini unutmayın! Bu ürün üzerinde ”Saltwater” ibaresi bulunan ve tuzlu su avlarına özel üretilmiş bir üründür.

c7b9c_lrfisome

Meranıza gittiğinizde sıvısının daha etkili olması bakımından oltanızı hep aynı mevkilere atarsanız o su bölgesinde kokusu yoğunlaşacağından balıkları çekecektir. Meranız biraz kısır ve av vermiyorsa bu yemi tercih edebilirsiniz. Sıvısını dökmemeye dikkat edin.

Hatta bazı kokusuz ürünleri az bir sıvıyı başka kaba alarak kokusundan faydalandırabilirsiniz. Ama bu durum o silikona bir kaç atışlık etki gösterecektir. Gulp gibi etki göstermez! Çünkü gulp süngerimsi yapıya sahipken kokusuz silikonları plastik yapıda gibi düşünün. Suya girdiğinde sıvı akıp gidecektir. Ama yine de av veriminde etkili olacaktır.

NOT: Eğer jigheadden çıkarmadan öylece kabına koyarsanız bir sonraki kullanımda jigin iğneleri deforme olmuş hatta kopmuş olarak karşılabilirsiniz.

Lakin alırken dikkat! 

Bu ürünün S, M, L gibi bedenleri mevcut. En kalınını değil de M olanı tavsiye ederim. Eğer en kalın bedeni almışsanız da ortadan bölerek kullanmayı denemeyin çünkü aksiyonu çok düşüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir