Bayram öncesi tosuncukları bunlar

HTML gömme mevcut değil.

Ekip olarak gittiğimiz her av ayrı bir güzel geçiyor tabi ki. Çünkü ava gittiğimizde oluşan sohbet ortamı da, balık muhabbeti de ayrı keyifli… Bu avımız da yine öyle keyifliydi. Bayram öncesinde oltalar bayram etsin dedik. Gün battıktan sonra oltaları atmaya başladık. Herkesin işinin de tatil olmasından dolayı enerjik başlamıştık. Tabi ki her av olduğu gibi oltalarımızı bir noktada açıp atarak devam ettik. Sürekli yer değiştirdik. Çünkü balık da sabit kalmıyor. Sürekli yer değiştiriyor. Bu sefer de bir noktada sürüyü yakalayınca balıkları onar dakika ara ile aldık. He bu arada sadece biz değil o gece bir çok noktada da mırmır, çok güzel avlar vermiş. Bizler de nasibimize düşenleri aldık. Nasip olmayanları da tutsak bile kepçemize giremedi diyelim.

Genellikle kumluk alanların yosunla birleştiği yerlerde gezen bu arkadaş, bu sıralar turuncu ve pembeyi çok seviyor. Hatta çantamda yıllardır saklanmış kaliteli ama neye kullanacağımı bilmediğim pembe ecogear silikonları bulmuştum. İlk atış balık, yine keza Erhan hocamız da aynı silikonla ilk atış ve balık… Tabi ki bu silikonun verimli olması bir yana, en büyük pay farklı şeyler denemekten geçiyor.

Bir nokta da arada mera değiştirmek… Sürekli bir merada olta attığımızda balık atışlardan rahatsız olup komple kaçabiliyor. Fakat onun yerine on dakika atış sonrası biraz daha farklı yerler deneyip sonra o bölgeye gelerek meramızı dinlendirerek avlar yaptık. Tabi ki sonuç da bizi tatmin edici oldu.

Bayram öncesinde ağzımızın tadını yerine getiren ve peşpeşe oltamıza gelen tosuncuklar da bize bayram hediyesi oldu. Aksiyon kameramızla da elimden geldiğince çekim yapıp bu heyecanı sizlerle paylaşmak istedik…

Herkese rastgelsin…