Bay Ruf Manic sahte maket inceleme

Duo özellikle erim konusunda yaptığı AR-GE çalışmaları sayesinde muazzam erim noktalarına ulaştığını görüyorum. Pazarlama konusunda da çoğu dükkandan Duo malzemelerine erişebilirliğiniz sayesinde tercih edilme sebepleri arasında yer aldı. Kimle nasıl çalışırlar bilmem ama sahte balıkları gayet iyi çalışıyor.

Geçenlerde sahte maketleri incelerken özellikle ilgimi çeken bu ürünü dayanamayıp aldım. Açıkçası tek gördüğüm tarafı ise renk ve markaya güvenimdi. Nitekim beni yanıltmadı. Bu sahteyi alma sebebim belki levrek avında belki de zargana avlarında su üstü çekim yaparak ilgi çekici yüzüşünü konuşturabilmek. Açıkçası su üstü popper ve bu tür sahtelere daha başka bir zaafım var. Sanırım o balığın çıkardığı dalga ve takip ayrı bir güzel.

img_1467 img_1470

Duo Bay Ruf Manic, yüzüş aksiyon videosunu sizler için ayrıca buldum. Ama kısaca anlatayım. 8 gram olan bu sahte, çivi gibi olan yapısı sayesinde beklediğimden de iyi bir noktaya attım. Suya olimpik atlet gibi az bir su sıçratarak daldıktan sonra dibe doğru inmeye başladı. Sinking özellikteki bu maketi, biraz batmasını bekleyip sarmaya başladım. Eriminden sonra aksiyon da ayrı hoşuma gitti. Kamışınızla herhangi bir hareket vermeden su üstünde ”V” çizerek geldiğini gördüm. Bir kaç atış yaptım ve beklediğimden de güzel olduğunu gördüm. Ama havanın aniden rüzgarını arttırması ile nasılsa denedim diyerek oltamı toparladım. Renkleri de hoş aksiyonu da harika. İsterseniz biraz bekletip arada vurdurun. İsterseniz düz yavaş sarım yapın. Manic hareketi ile ışığı da hem su altına yansıtıyor hem de titreyerek yüzüyor. Hızlı sarımlarda da aksiyonu bozmuyor. İğneler de ayrı keskin. Kaliteden ödün verilmemiş ve ortaya da Duo markasına yakışır güzel bir ürün çıkmış. Sizin hedef balığınız nedir bilmiyorum ama su üstü çalışanlar için yada biraz batırıp kısa vuruşlar yaptırarak sürpriz balığımı bekleyeceğim. Atarken bile zevk aldığım bu ürün LRF çantamda yerini aldı.

  1. şu an spin avcılıkla uğraşıyorum…lrf ye yeni başlıcam..bu sahte salt skimmer tarzın da diyebilirmiyiz..onun da yüzüşü ve kendinden aksiyon alması çok güzel..

    1. Doğukan bey kabaca bakarsak benzer yapıda. Zaten videolardan da aksiyon konusunda yardım alabilirsiniz 🙂 Su üstü ve LRF aralığı için olabileceğini düşündüğüm güzel bir maket balık 🙂

  2. 😀 ben yazdıktan sonra videoyu gördüm ve ince bir tebessüm ettim 🙂 ilginiz için teşekkür ederim..lrf setime eklemeyi düşündüğüm bir sahte bu..

    1. Ben teşekkür ederim ilginiz için. Bol trofeli ve eğlenceli avlar dilerim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir