Balık Tutma Yasağı Kalktı: İŞTE KURALLAR!

Merhaba sevgili dostlar, müjdeli haberi geç verdiğimin farkındayım. Ama tüm kurumların açıklamalarını bekledim ve çelişkili istanbul kararının yeniden toplantı ve düzeltilmesi üzerine haberi sizlerle de paylaşmak istedim.

Kocaeli’de olduğum için öncelikle Kocaeli duyurusunu yakından takip ettik ve genelgenin valiliğe gelişi 16.00 gibi oldu ve 18.20 gibi toplantı haberi geldi. Tüm gece kararı beklerken yeni bir genelge geldi ve toplantı uzadı. Öğle 13.30 saatlerinde de toplantı sonucunu yani balık tutma yasağının kalktığı haberini sitede paylaştılar. Bu yazıyı hemen aşağıya bırakıyorum.

http://www.kocaeli.gov.tr/kocaeli-il-umumi-hifzissihha-kurul-kararlari-2020-58

Ardından İstanbul belirsizliği sürüyordu. En büyük sıkıntının olduğu yer İstanbul’du ve genelgeden önce hıfzıssıhha toplandı. İlk kararda kıyı yasak dendi. Fakat üstüne de genelge geldiği için ikinci toplantıyı yaptılar. Bu yüzden de toplantı sonucu olarak değil de haber olarak genelgeyi paylaşıp, genelgeyi aldıklarını onayladıklarını yani geçerliliğini il valisi onamış oldu. Bu yazıyı da aşağıya aktarıyorum:

http://www.istanbul.gov.tr/istanbulda-lokanta-restoran-kafe-vb-isyerleri-parkpiknik-alanlarimesire-yerleri-sosyete-pazarlarinda-koronavirus-tedbirleri

 

Diğer illerde de durum olumlu. FAKAT!!!

Arkadaşlar üç temel kurala uymadığımız takdirde Galata Köprüsü ile dikkat çeken balıkçılar yine ilk hedef olacaktır. Lütfen ikinci dalga yasağı yememek için aşağıdaki kurallara uyalım.

1- Maskesiz asla balığa çıkmayalım.

2- Sosyal mesafe kuralına (minimum 2 metre deseler de daha mesafeli duralım) mutlaka uyalım.

3- Ateş ve mangal yakmanın piknik ve mesire alanlarında, sahillerde yasak olduğunu unutmayalım.

4- EN ÖNEMLİSİ: Kurallara mutlaka uyalım. UYMAYANLARI 155’i ARAYIP İHBAR EDELİM!

İhbar etmediğimiz takdirde daha öncekiler gibi TV’lerde afişe olup tekrar yasaklanma riskinin çok yüksek olduğunun altını çizeyim. Özellikle medyanın ağırlıklı olarak İstanbul’da olması da yeniden yasaklanmaması adına kurallarımızın önemini unutmayalım.

Kurallar çok basit. Lütfen bu yazıyı da sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak diğer balıkçı arkadaşlarımıza duyuralım. Hepinize şimdiden duyarlılığınız için teşekkür ederim…