Ayarsız enerji Mebaru Aji Worm

Ayarsız enerji Mebaru Aji wormlar, 5-6 tl lik fiyatlarına karşılık her şeyi ile efsane olmuş bir silikon. Kaliteli bir paket içinde her silikon için ayrı yuva yapılmış ve bir pakette 12 adet silikon var. Renkleri çok güzel ve LRF yöntemi ile tutmaktan en çok hoşlandığım istavritler için, gece avlarında benim sevdiğim ve verim aldığım silikonlar. Glow özelliğini biraz ışık tutarak görebilirsiniz. Şeffaf renklerde olanları istavritte genelde tercih ettiğim renktir. Bunun dışında üzerine sim yapıştırılmış bu silikonlar, ışığı glow özelliği sayesinde uzun süre absorbe ediyor. Mırmır, eşkina avlarında da iş yaptıranları görsem de kendim denemedim. Eğer kokulu bir yeminiz varsa onun sıvısından birazcık alarak bu silikonlarla koyabilirsiniz. Tabiki kokulu silikonların yapısı o sıvıyı emer ve deniz suyunda o sıvıyı bırakarak koku yayma özelliği tamamen farklı olsa da bu silikonlarda bir iki atış için bile olsa üzerinde koku ile atmak verimi etkiler diye düşünüyorum. Tabiki suya girdiğinde belli zaman sonra sıvı üzerinden kayıp gidecektir.

img_1386 img_1388

Kokusuz reins gibi silikonlarınız varsa onlarla aynı kutuya koyabilirsiniz. Erime veya yapısında bozulma vs yapmayacaktır. Fiyatını da düşünürsek boyundan büyük işler yaptığını anlayacaksınız. Sadece dikkat etmeniz gereken nokta, sarı silikonların diğerlerinden daha az ışığı absorbe ediyor oluşu. Daha çabuk glow özelliğini kaybediyor. Zaten resimlerde de bu durumu görebilirsiniz.

 1. Şimdi alper kardeşim etiketlerde kendo olarak etiketlemişsin bu ürünü. Ben de mutlu balıkçılığa girip kendo mebaru aji worm yazan silikonu aldım. Ancak sonra senin sitendeki paketlere baktım rapturenin paketleri. Meğer bu üründen 2 adet var. Kendo aji worm bir de rapture mebaru aji worm. Ne tesadüf ki Mutlu balıkçılık sitesinde Kendo mebaru aji worm olarak satıyor. Rapture nin de aji worm unu satıyor ancak çok yanıltıcı bir durum bu. Sanırım bana bir rapture mebaru aji worm borçlusun 🙂 Sence?

 2. Şimdi ben senin markasını yanlış vererek tavsiye ettiğin bir ürünü aldım. Mutlu balıkçılık sitene sponsor anladığım kadarıyla. Bana şu şekilde de yardımcı olabilirsin. Mutlu balkçılık kargo ücretlerini kendi ödemek kaydıyla yanılarak aldığım bu ürünü değiştirsin.

  1. Ahmet bey öncelikle kendimi tanıtayım Ben Amatör bir balıkçıyım. Mesleğim çevre mühendisi. Ürün satışı yapmıyorum. Ürün ile ilgili de yazının hiçbir yerinde kendo mebaru aji worm yazmamışım. Yazmışsam da özür dilerim o ayrı. Ürünlerin fotoğrafları ile paylaştım ve üzerinde japonca yazdığı için de mebaru aji worm diye yazdım. Kendonun da rapture nin de buna benzer silikonu var. Aslında ikisi de bana göre birbirinin muadili. Tabi dediğim gibi bana göre. Yanlış yazmışsam belirttiğinizde araştırıp düzeltirim her zaman. Sonuçta ben de siz gibi amatör bir balıkçıyım. Burası da kişisel bilgilerimi paylaştığım bir balık blog sitesi. Ben de yanılabilirim, herşeyi bilmeyebilirim takdir edersiniz. Etiketlerde gördüğünüz kelimeler google’ın arama motorunda sayfaya yönlendirdiği etiketlerdir. Benim atamamla değil o yazıyı bu kelimelerle aramaları üzerine çıkar. En çok hangi kelimelerle sayfaya girilmişse öne onlar geçer. Google’ın rank politikası. Hepsini geçtim ben de yanılabilirim. Ama resimleri var ?

   Sonraki Mutlu Balıkçılık sponsor olayına gelecek olursak; benim lrf avcılığını geliştirmek adına açtığım sitede site gelirlerimi karşılama sözüyle karşılıklı anlaştık. Sponsorluğumuz şeffaf ve net. Ben LRF ile ilgili bilgilerimi Kişisel Sitemde toparlarken site giderlerine destek oldular. Şimdi bu bağlamda kendilerine teşekkür ederim.

   Bu ürünün sitede kendo olarak yada rapture olarak satılmasına ben asla müdahale edemem. Mutlu balıkçılık ile bu durumu konuşmalısınız. Sonuçta Türk Telekom Galatasaray’a sponsor olduğunda ve fatura yanlış geldiğinde Galatasaray’a bana yanlış fatura gelmiş demeniz gibi bir durum bu. Ben olaya böyle bakıyorum çünkü mutlu balıkçılığa yaptırımım olabilecek biri değilim ben. Yanlış ürün siparişi çıktığında da hediye gönderdiklerinde de benim haberim de olmaz bilgim de olmaz. Bilmem şirket politikası gereği doğru da olmaz. Siz rapture yada mebaru diye belirtip mi aldınız siteden yanlış mı gelmiş bilemem. Faturanız duruyorsa kişisel önerim, faturanızla birlikte Mutlu Balıkçılık ile durumu görüşmeniz olacaktır.

   Son olarak Ahmet bey, ismini aji worm diye söylediğim ürünün resmi de mevcut. Ben kimseyi yanıltmadığımı düşünüyorum. Takdir tüm okuyucuların. Ama kimseye burada yazdığım bir yazı için birşey borçlanmam. Üslubunuz ithamda bulunması da hoş değil. Ama Mutlu Balıkçılığa gidip Alper’in selamı var deyip rapture yada mebaru aji worm isterseniz benim hesabıma yazarlar gider öderim. Bu da hiç ama hiç problem değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir