Av sonrası oltalar ve sahteler

Av bitiminde o anın verdiği zevkle anlamadığımız yorgunluğumuz eve girdiğimiz anda kafamızı bi yerlere koyma ihtiyacı… Bunlardan önce bize güzel avlar yaşatmış yada yaşatacak olan kamışın ömrünü uzatmak adına kamışa ve makineye su tutmanız kamışın yüzüklerinde küflenmeyi yada yeşillenmeyi engelleyecektir. Makineler dışında kullandığınız maket sahteler yada kaşıkları da yıkamazsanız iğneleri küflenecektir. Bu küf kutuya koyduğunuzda iğnenin metal kısma değmesinden dolayı gövdeye de sıçrayacak ve bundan dolayı pasla uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Örgü ip tercih ediyorsanız bu ipler tuzlu sudan dolayı hem hızlı korozyona uğrayacak hem de makineniz üzerinde tuzlu su tutacaktır. Aynı zamanda kamışta da su tutma kapasitesi mono misinalardan fazla olduğu için her halkadan geçişte etrafında daha çok alan tuzlu su ile temas edecektir. Genel itibariyle örgü ip kullananların daha çok dikkat etmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum.

img_0720

Malzemelerinizi daha uzun ömürlü kullanmak ve deforme olmasını engellemek için oltanızı ve aksesuarlarınızın bakımını yapmayı lütfen ihmal etmeyin. Eğer ürünleri doğru kullanırsak her üretilen ürün, mühendisler tarafından en iyi performans için üretildiğini unutmayalım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir