Amacım ve site hedefleri

Merhaba sevgili dostlar, ben Alper Serttaş. Öncelikle sitemizin açıldığı günden beri sizlerden gelen ilgiye, olumlu yorumlara ve yapıcı eleştirilere çok teşekkür ederim. Sizin desteklerinizle çıktığım yolda yine sizin desteklerinizle devam ediyorum.

Neler Yaptık

Kişisel blog sitesi olarak açtığım LRF-Olta sitesi, yeni başlayanlara yol göstermek amaçlı kuruldu. Bildiklerimi, kullandığım malzemeleri nasıl kullandığımı, hangi merada hangi ağırlıkta ürünlerle hangi silikon yada maket kullandığımı bildiğim kadarıyla kaleme aldım.

Genel bilgiler kategorisi altında toparladığım yazılarla genel olarak ”UV nedir” yada ”glow özellik nedir” gibi konuların yer aldığı, hangi renk maket balığın hangi suda daha verimliği olduğunu kişisel değerlendirmelerimin olduğu yazıları paylaştığım bir köşe olarak yerini aldı.

Kullandığım ürünlerin reklam olarak görülmemesi için Uzmanına Sorduk köşesi oluşturdum. Bu köşede farklı ekipmanlarla avlanan LRF tekniği ile tecrübeli avcıların kendilerini ve ekipmanlarını, hatta önerilerini anlattığı bir köşe oluşturdum. Böylece sadece benim kullandığım ekipmanlarla değil, farklı kombinasyonlarla da avlanıldığını göstermek istedim.

LRF av stilinde en iyi olduğumu düşündüğüm için bu siteyi açtığımı düşünenler var. Ama asla böyle bir düşüncede olmadım ve olmayacağım. Ben amatör ruhu bilinçli avcılığa yönlendirebilmek adına açtığım sitede; bildiklerimi kaleme alan, daha bilinçli avcılık için çaba gösteren amatör bir avcıyım. Aynı zamanda çevre mühendisiyim. Kendi mesleğimin getirdiği sürdürülebilirlik kavramını en güzel anlatabileceğim sportif olta balıkçılığını, bilinçli avcılığı anlatmaya çalışıyorum.

Yaptığım ürün değerlendirmeleri, kişisel kullanımım sonrasında o ürünün nasıl kullanıldığı ve nasıl daha verimli olabileceğini yazmaya çalıştığım bir köşe. Sitedeki ürünlerin hepsi kişisel olarak kullandığım ürünler. Kişisel çabalarımla deneme yanılmalarla tecrübe kazandığım ürünleri kaleme almaya çalışıyorum.

Hangi balık köşemizde, tutmuş olduğum balıkların önce özelliklerini belirterek, yani bu balığın hangi derinlikte ve hangi yemlerle beslendiği gibi bazı özelliklerini belirterek hedef balığa giden yolda işimizi kolaylaştırmak istedim. Sonrasında da hedefimizdeki balığı hangi tür silikon yada maket balık ile nasıl yakalamışsam bunu kaleme aldım.

Av raporlarımız ise, sadece benim avlarımın değil sizlerin de yer aldığı köşelerden biri. O gün için tutulan balığın ve havanın, suyun özelliklerinden biraz bahsederek bize o heyecanı yaşatmaya çalışan bir köşe yapmaya çalıştım.

Kuruluş Amacımız

LRF-Olta sitesi, kişisel blog sitesinden daha çok LRF av tekniğini geliştirmeye yönelik bir site olmuştur. Aslında en çok da bu yönden bakıldığından bu sitenin kişisel değil, hepimize ait olduğunu belirtmeliyim. Sosyal medyada sizden gelen fotoğraflarla, hikayelerle samimiyeti ve bu av tekniğini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Sportif ve amatör avcılığı bilinçlendirerek sürdürülebilir avcılığı hedeflemiştir.

Çıktığımız yolda bizleri markalaştıran sizlere, tüm okuyuculara teşekkür ederiz. Her balığın trofe tadında olduğu LRF av tekniğinde en ileriye gidebilmek adına LRF-Olta…