​Şanslı günün güzelleri

Perşembe günü işin yorgunluğuna bir de araç kullanmak eklenince iyice yorulmuştum. Arabadaki iş arkadaşıma balığa mı gitsek dememle karar vermemiz bir oldu. O daha önce çapari ile ve tekneden balık tutmuştu. Kendisini tatlı dille uyardım. Lrf ile balık tutarsa başka avlara bile gitmeyeceğini söyledim ama dinlemedi. Neyse arkadaşı evine bırakıp eve geçtim. Biraz dinlendikten sonra iki oltamı da hazırladım arkadaşımı almaya gittim. Heyecanla kapıda beni bekliyormuş. Hızlıca meraya geçtik. Tabi lrf tekniğini biraz anlattım. Çaparili sistemin biraz farklısı olsa da 1-3 gr ağırlık atınca biraz şaşırdı. Tam ona nasıl tutacağımızı gösterirken oltaya mırmır bindi. Sezonun açılmasına çok vardı ama gelmişler. Kısacık bir video çektik ve 36 cmlik mırmırı kovaya attık. Attığımız baby sardine beyaz, genellikle istavrit içindi. Zaten istavrit tutmayı göstermek için atmıştım. Sonra arkadaşın oltayı atmasıyla 20cmlik bir istavrit tuttu. Açıkçası çok şaşırmıştım. Üst üste iki güzel hareket…

Arkadaşın balık almasından sonra onu da lrfci yaptık dedim. Sonrasında bir iş arkadaşımı daha çağırdık ve ekip tamamlandı. Herkesi bu hastalığa bulaştırdım. Hiç olta atmamış olan sonradan gelen arkadaşa gösterirken kaçanlar, kediye kaptırdıklarımız, istavritler havada uçuştu. Yeni öğrettiğimiz arkadaş da sonradan açıldı ve bir kaç istavrit kandırmayı o da başardı. 2 lrfci daha kazanmanın ve mırmır tutmanın zevkiyle avı bitirdik. Av sonrası gelen mesaj “sonraki av ne zaman” oldu.
Şanslı bir gecenin ardından avımızı bitirdik.
Mırmırı videoda gördüğünüz gibi malesef kepçe olmadığından elimle (kamışla kaldırarak değil) çektim ve kıyıya indirdim. Mırmır berkley gulp baby sardine beyaz ile alındı. İstavritler ise genellikle pembe baby sardine silikonlar ile alındı.
Takım bilgisi
Kamış: shimano blue romance 0.5-8 gr
Makine: shimano sedona c2000s
Misina: nippon ghost 0.17 mono
(Üstteki takımla mırmır alındı)
Kamış: nomura hiro street 10gr 232cm
Makine: shimano soare 2000 pgss
Misina: 0.16 yuki invisible mono misina
Silikonlar berkley gulp baby sardine beyaz ve pembe
Aksiyon dipten hafif kaldırarak yavaş düz sarım ve minik jerklerle alındı. Biraz nazlı olmasından dolayı çok fazla kaçırdık.
Bir de 2gr savagear jighead hem mırmırda hem de istavritte çok işler işler çıkardığını söylemeliyim. İstavritin nazlı olmasından ve arkadaşları yeni başlatmamdan dolayı bir takıma hırsız iğne de kullandık. Akşam gün batımıyla başlayan av 23.00 sularında bitirildi. Herkese rastgelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir