​ K-Good Jighead Ürün İncelemesi

Merhaba sevgili dostlar, sezonun açılmasına yakın zaman kala çantamı karıştırırken jigheadlerimin azaldığını gördüm. Tabi daha önceden de kullandığım verim aldığım jigheadleri araştırmaya fiyatlarına bakmaya başladım.

Sevgili dostlar jighead seçerken iğne kalitesine, kalınlığına, numarasına ve hangi ağırlıkta olduğuna bakarak alırım. Bu yazdığım kriterlere göre de ince iğneleri daha küçük balıklarda, kalın ve büyük iğneleri daha trofe ihtimali yüksek avlaklarda denerim. Ağırlık kısmına gelecek olursak da meranın sığ olduğu yerlerde jigheadin hızlıca dibe inip takılmasına karşın tercihim en fazla 2 gramlık ağırlıklar olur. Tabi dipte takılma şansı yoksa ve dip balığına atıyorsanız bu ağırlık artabilir. Yine hafif ağırlıklar suda daha çok yüzdüğünden dolayı da istavrit gibi üst ve orta suda yüzen balıkların ilgisini çeker ve hafif gramajlar daha etkilidir.

Kgood jigheadler 0.8-1.5 gramlık iki ayrı gramajda av marketlerinde bulunmaktaydı. Fiyatının uygun oluşu ilk tercih sebebiydi. Bunun yanında iğneleri kolay kolay paslanmaz olduğundan da tercih ettiğim bir iğneydi. Tabi iğne açması kırılması gibi durumları da yaşamadım henüz. İsome gibi yemlerin düz iğneden çabucak kayarak çıkmasından dolayı da bu iğne üzerinde çentikli bir yapı olan iğne kullanılmış. İsome gibi kaygan silikonları tutması daha sağlıklı diyebiliriz.

Bu sezon kapanmasına yakın (kasım 2017 gibi) gördüğüm kadarıyla bu iğnelerin 2 ve 3 gramlarının da av bayilerine geldiğini gördüm. Çok uygun fiyatlı ve güçlü olmalarından dolayı mırmır eşkina avında kullanabileceğimi düşünerek 2-3 gramlarından birkaç paket satın aldım.

Kgood iğneleri üzeri çentikli ve keskin olan bir iğne. Bu çentikten nomura jigheadlerde de görmüştüm. Fakat bir paketinden daha az olup daha pahalı olmalarından dolayı ilk tercihim kgood iğneleri olmuştu. Bir de şimdi farklı ağırlıklar eklenince daha da güzel oldu. Çantamda 1.5-2-3 gramlarından birer paket bulunduruyorum. Meradaki duruma göre de bu iğneleri kullanıyorum. Yine iğnelerin ince ve keskin olması istavrit avlarında büyük avantaj olduğu gibi mırmır eşkina avlarında da iğnelerin güçlü olmasından dolayı açılma vb sorunları ile karşılaşmama sebep olmadı.

Jighead tercihinde uygun jighead ararken aynı zamanda tabi ki cebimizi yakmaması da benim için önemli bir kriter. İnce ve kısa pala jigheadlerde decoy round 1,4 gr jigheadleri kullansam da kgood jigheadlere bir çok ağırlık seçeneği gelmesi ile çantamda bolca bunlardan ekleyebildim. Herkesin sevdiği ve tecrübe ile sabitleşmiş kaliteli jigheadleri tabi ki vardır. Eğer bilmediğimiz meralarda bu jigheadleri kaybetmemek için de fiyatı uygun jighead tercih etmek isteyenler için de farklı ve kaliteli ürün arayanlar için de Fiyat & performans ürünü diyebilirim. Eğer jighead alacaksanız tavsiye ettiğim ve mutlaka çantanızda olması gereken jigheadlerden olduğunu söylemeden geçemeyeceğim bir ürün.

Sizler de beğendiğiniz hoşunuza giden marka ve modelleri yoruma ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu jighead ile ilgili sorularınızı yoruma yazabilirsiniz. Diğer sorularınız için de İletişim bölümünden bana yazabilir hızlıca ulaşabilirsiniz.

İğneniz keskin oltanız hep trofelerle olsun… Hoşçakalın…