LRF Kocaeli Şenliği’nde gelenek bozulmadı

LRF Kocaeli’nin düzenlemiş olduğu LRF şenliği sona erdi. Uzun uğraşlar ve büyük emeklerle hazırlanan yarışmada ödüller ve sürpriz hediyeler havada uçuştu. 7.30’da başlayan 12.30’da biten yarışmada havanın bozuk olmasına rağmen büyük bir katılımla gerçekleşirken, cumartesi gecesinde çadırlarıyla gelip gece kamp ateşi yakanlar ve eğlenceli bir gecenin ardından gelen yarışma, ortaya sıcak bir ortam ve eğlenceli bir av ortaya çıkardı.

 

​Lrf Kocaeli ekibi daha önceden de başarılı etkinliklere imza atmış ve yarışmacıları hediye yağmuruna tutmuştu. Geçen sene yapılan yarışmada da bu sene de birinciye Shimano Stella makine verilerek gelenek bozulmadı.

Cumartesi akşamı gelen yarışmacılar bölgede çadırlarını kurup ateşlerini yakarak gece boyunca eğlendiler. Sabah kayıtlar alınırken sıcak çay ve poğaça, isteyene enerji içeceklerimiz ikram edildi. 7.30’da start verilmesiyle birlikte tüm yarışmacılar farklı silikon kombinasyonlarıyla avlanmaya başladılar. Hakemlerimiz lrfolta metreleriyle balıklarımızı santim santim ölçerek not aldı.

Yarışmada limit altı bir çok balık tutuldu. 38cm ile yakalanan turna 2 cm ile limiti kaçırdı.

Bir kaç cm ile limit altı kalan perchler oltaları ziyaret etse de birinci olan arkadaşımızın tuttuğu ilk balığı ölçmek de bana nasip oldu. 27 cm’lik bir perch (tatlısu levreği) ve sonrasında tuttuğu balıklarla birinciliği göğüsleyen yarışmacı 1.lik kupasını ve Shimano Stella 1000’lik lrf makinesini kazandı.

İkinci olan yarışmacımıza Shimano zodias lrf kamışı verildi.

3. olana da kupasıyla birlikte nomura hiro lrf kamışı hediye edildi.

 

Katılan tüm yarışmacılara hediyeler verilse de öncelik bayanlar ve 18yaş altı çocuklara verildi. Bir çok makine ve silikonların dağıtıldığı yarışma arkadaş ortamında ve şenlik havasında geçti.

 

Yağan yağmur, biz hakemleri ve yarışmacıları biraz zorlasa da yarışmanın verdiği heyecanla unutuldu. Uzun ve yorucu bir maratonla güzel bir ortam kurduğumuz için mutluyuz. Bizi hiçbir yarışmada yalnız bırakmayan ve desteklerini sürdüren LRF-Olta sitemizin de sponsoru olan ana sponsorumuz Mutlu Balıkçılık’ın destekleriyle de, sponsorlarımızdan bu sene shimano stella ve shimano zodias kamışla birinci ve ikinciye hediye verdiğimiz, yarışmalarda ve lrf avcılığında bize geniş ürün yelpazesiyle ürün sunan Shimano ailesine ayrıca teşekkür ederiz. Enerji içeceklerimizi aldığımız ve bizi güçlendiren Monster ekibine ve yarışmamıza katılan maria ekibine, bera jighead ekibine, bireysel sponsorlarımıza ve desteği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

Hakemlerden biri olarak gösterdiğimiz emeğin karşılığında yarışmacıları uğurlarken gördüğüm mutluluk, yeni tanıştığım bir çok arkadaş tüm yorgunluğumu aldı diyebilirim. Yarışmayı düzenleyen, başta Necati Serindere olmak üzere; hakem heyeti olan Ahmet Çoban, Sercan Gençer, Salim Kula, Sami Kula, İsmail Gençer, Abdullah Tezer, Çağatay Küçük, Eşref Kara, Levent Topal, Özkan Köse, Kadir Önren, Özkan Çağlayan‘a tüm destekleri için teşekkür ederim. Sizlerin de desteğiyle lrf avcılığını geliştirmek ve sürdürülebilir avcılığı aşılamak, amatör balıkçılığı bilinçlendirmek adına yaptığımız bir etkinliğimiz daha sona erdi. Böyle bir ekibe beni de kabul ettikleri için teşekkür ederim.

 

 

Sonraki yarışmalarda görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir